Digidexo.com

Ćwiczenia podeszwowego Faciitis

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest częstą przyczyną bólu pięty, zwłaszcza wśród biegaczy, sprinterów i każdego, kto ma obowiązek być na nogach przez cały czas, takich jak serwery w restauracji. Ból jest odczuwany jako pulsujący lub uczucie grzebie w dolnej środkowej części stopy. Zwykle zaczyna się rano, kiedy twoje stopy były nieaktywne, a następnie stopniowo ustępuje, jak twoja noga limbers się. Konkretne ćwiczenia wykonywane codziennie może pomóc złagodzić ten ból.

Metoda Belt

Rozcięgna podeszwowego występuje, gdy znaczna stres jest umieszczony na powięzi podeszwy, pasma tkanki, która biegnie od pięty do palców stóp. Tkanka staje się napięte, a łzy powodują obrzęk i przeszywający ból. Aby zmniejszyć to napięcie, trzeba Limber się łuk i obcas mięśnie.

Jednym z najprostszych ćwiczeń jest po prostu wziąć jogi lub inny pas i owinąć go wokół piłki nogą, trzymając dwa końce taśmy w jednej lub obu rąk. Delikatnie pociągnij nogę w kierunku twarzy, z kolana zgięte. W tym samym czasie, delikatnie wyciągnij kostkę do siebie, używając mięśni na przedniej nodze. Trzymaj Flex przez 10 sekund. Relax i powtórzyć za pięć do 10 minut.

Metoda ściany

Stań twarzą do ściany i jeden krok w kierunku ściany z twojej nieuszkodzonej piechotę. Lean do ściany z rękami i przenieść rannego piętę powrotem. Powinieneś być w lekkim pozycji lonży. Lean do ściany, aż poczujesz napięcie cielę na uszkodzonej nogi i stopy. Przytrzymaj przez 10 sekund i powtórz dla pięciu do 10 minut.

Metoda schodowe

Poszkodowaną umieścić piłkę w nogę na krawędzi schodów. Korzystanie szynę pomóc, pochylić się do schodów i przytrzymaj przez pięć sekund, a następnie zrobić 10 do 20 pięta podnosi, powoli i stopniowo.

Mrożone można / Cool Down Stretch

Jest to bardzo prosta technika zarówno rozciąganie, masaże i schłodzenia mięśni, które właśnie udało. Weź zamrożone puszkę soku i umieścić go pod łukiem swojej zranionej nogi. Rzuć ją delikatnie w ruchy do przodu i do tył, za pomocą delikatnego nacisku od czubka palców do pięty. Zimno pomoże złagodzić ból i obrzęk.