Digidexo.com

Przepuklina dysku Terapia szyi

Choć rzadziej niż przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym, przepuklina dysku w szyi występuje, gdy tarcze pomiędzy siedmiu kręgów wybrzuszenie lub pęknięcie. Przepuklina dysków są spowodowane zużyciem, ponieważ wraz z wiekiem, nasze kręgosłupy stracić płynu trzeba być elastyczny lub z powodu urazu. Objawy obejmują ból i osłabienie kończyn.

Temperatura

Podczas gdy niektóre przepuklina dysków wymaga operacji, najczęściej środki do domu i leki mogą pomóc w leczeniu problemu. W ciągu pierwszych dwóch dni od bólu, stosowanie zimnego okładu na szyi może pomóc w kwestiach kontroli, takich jak skurcze mięśni, zapalenie i ból poprzez zmniejszenie przepływu krwi do obszaru. Raz dwa dni upłynąć, przejść do ciepłego kompresu, który będzie stymulować przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Terapia ciepło łagodzi mięśni i tkanek i pomaga krwi zabrać toksyn wytwarzanych przez obrażeń. Zalecane jest zastosowanie ciepła i zimne okłady na 15 do 20 minut czasu trwania.

Leki

Leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są najbardziej skuteczne dla zarządzania ból i stan zapalny z przepuklina dysku. Działają one przez zmniejszenie stanu zapalnego w okolicy i pozwalając tkanki leczyć. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać narkotyk do krótkotrwałego użytku, ale mogą to być zwyczaj formowania. Również korzystne są środki zwiotczające mięśnie, które pomogą spokojną reakcję mięśni szyi do kontuzji. Skonsultować się z lekarzem przed medicating się na przepuklina dysku.

Physical Therapy

Innym korzystne traktowanie jest fizykoterapia, gdzie można nauczyć się ćwiczeń i odcinków, które traktują nie tylko bieżące objawy, ale pomagają zapobiec przyszłym płyty przepukliny. Fizykoterapia, która zależy od stopnia i ciężkości obrażeń, mogą obejmować rozciąganie, masaże i trakcję. Ważne jest, lekarz i terapeuta wspólnie opracować najlepszy plan dla Ciebie i Twojej kontuzji. Z właściwego leczenia, większość ludzi jest bezobjawowe w zaledwie nieco ponad miesiąc.