Digidexo.com

Leczenie Urazy ścięgien podkolanowych

Urazy ścięgno może wystąpić u sportowców, którzy często korzystają z ich nogi, jak na bieganie i skakanie. Grupa mięśni znanych jako ścięgno znajduje się w tylnej uda. Przeżywa nagły ból podczas uprawiania sportu jest często oznaką pociągnięty lub Naciągnięcie mięśnia udowego. Kształcenie się na właściwe ścięgno leczenia urazów pomoże złagodzić ból i dyskomfort związany z problemem.

Lód

Lód jest jedną z najbardziej powszechnych sposobów leczenia urazu mięśnia uda. Zimna temperatura zmniejsza ból, obrzęk i skurcze mięśni. Naciśnij wielokrotnego użytku okład z lodu lub ziplock plastikową torbę wypełnioną lodem z danego obszaru. Bandaż elastyczny może być owinięty wokół nóg i lodu opakowanie do przechowywania w miejscu.

Reszta

Ważne jest, aby zaprzestać aktywności fizycznej, która używa ścięgno na kilka dni po urazie. Niektórzy sportowcy starają się "uciec" ból i dyskomfort. To może zapewnić tymczasową ulgę w bólu, ale również może zaostrzyć obrażeń. Odpoczynku jest niezbędna tak mięśni może zacząć leczyć.

Bandaż

Stosowanie bandaża uciskowego w ciągu pierwszych 24 godzin po urazie ścięgna zmniejsza zapalenie i obrzęk przez zwężenie naczyń krwionośnych otaczających mięśni. Jeśli opatrunek nie jest dostępny, szczelnie owinąć nogę gazą lub uciskać palcami.

Wysokość

Użyj poduszkę lub zawiesia do podnoszenia uszkodzoną nogę. Zmniejszy to gromadzeniu się płynów, co zmniejsza ból i obrzęk. Wysokość jest bardzo ważne w ciągu pierwszych 48 godzin po urazie.

Kule

Kule pomocy z mobilnością i zapobiec dalszym uszkodzeniom mięśnia. Będą one utrzymać ciężar z uszkodzonego mięśnia, co zmniejsza ból użytkowania. W zależności od wagi ciała, kule mogą być potrzebne dla jednego do dwóch tygodni.

Physical Therapy

Terapeuta sport pomoże Ci w delikatnie rozciąganie i wzmacnianie poszkodowanej ścięgno nie powodując dalsze uszkodzenia. To może pomóc złagodzić ból, dyskomfort i obrzęk. Fizjoterapeuta może również zatrudniać wyspecjalizowanych technik masażu, aby poprawić przepływ krwi do obszaru i zapobieganie tworzeniu się blizny.