Digidexo.com

Ortho Tri-Cyclen FAQ

Ortho Tri-Cyclen jest pigułki antykoncepcyjnej produkowany przez Ortho-McNeil-Janssen Pharmaceuticals. Jest to podstawowe zastosowanie to w celu zapobiegania ciąży, ale może być również używany do regulowania okresów i leczeniu menopauzy. Ortho Tri-Cyclen zawiera dwa hormony: estrogen i progestagen. Działa poprzez zwiększenie poziomu hormonów w organizmie, aby zapobiec kobietę od owulacji i zmiany śluzu w szyjce macicy, aby to mniej prawdopodobne do zapłodnionego jaja do implantacji w ścianie macicy.

Jak i kiedy zażywać Ortho Tri-cyclen

Należy rozpocząć biorąc Ortho Tri-cyclen w pierwszym dniu miesiączki lub w pierwszą niedzielę po rozpoczęciem okresu. Bo to trwa chwilę na pigułki są skuteczne w zapobieganiu ciąży, ważne jest, aby korzystać z wtórną formę kontroli urodzeń w pierwszym miesiącu, którego używasz go. Ortho Tri-Cyclen jest najbardziej efektywna, gdy jest przyjmowane w tym samym czasie każdego dnia, więc najlepiej, aby wybrać czas, kiedy będzie można wziąć go każdego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć tabletkę, należy przyjąć ją tak szybko, jak to możliwe, a następnie następnego dnia za dawkę o zwykłej porze. Jest OK, aby wziąć dwie dawki w tym samym dniu, jeśli zapomniałeś wziąć jedną tabletkę o zwykłej porze.

Ostrzeżenia

Ortho Tri-Cyclen nie powinien być stosowany przez kobiety, które palą, ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca lub zawału serca lub udaru mózgu. Ryzyko jest największe u kobiet w wieku powyżej 35 lat oraz tych, którzy palą ponad 15 papierosów dziennie. Niektóre leki, w tym antybiotyki i leki przeciwdrgawkowe, może zmniejszyć skuteczność Ortho Tri-cyclen. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, należy użyć drugiej formy kontroli urodzeń, tak długo jak pacjent przyjmuje leki.

Skutki uboczne

Większość kobiet przyjmujących Ortho Tri-cyclen przeżyją kilka jeśli żadnych skutków ubocznych. Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są tkliwość piersi, nudności i wymioty, niewyjaśnione zmiany masy ciała oraz krwawienie lub plamienia między miesiączkami. W rzadkich przypadkach kobiety biorąc Ortho Tri-Cyclen mogą wystąpić poważne lub poważne skutki uboczne, które mogą wskazywać na potencjalne powikłania wymagające leczenia. Przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących: silny ból brzucha, bóle głowy lub nagły silny ból głowy, ból w klatce piersiowej, ból łydki lub obrzęk, zaburzenia widzenia, niewyraźną mowę, zawroty głowy lub omdlenia, trudności w oddychaniu, brakowało Okres, trwałe lub nieprawidłowe krwawienia z pochwy, guzki piersi, ramion i drętwienie nóg, osłabienie po jednej stronie ciała, żółtaczka, obrzęk stóp lub kostek, lub trudności noszenia soczewek kontaktowych.