Digidexo.com

Skutki uboczne Mercilon

Mercilon jest markowy pigułki antykoncepcyjne, które zawiera dwa leki, które hamują owulację w celu zapobiegania ciąży. Jak każde leki antykoncepcyjne, nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Opis i zastosowanie

Mercilon jest lek stosowany w celu zapobiegania ciąży. Mercilon jest 99 procent skuteczności w ciąży zapobiega gdy stosowany zgodnie z zaleceniami.

Efektywne składniki desorgestrel i etynyloestradiol, syntetyczne hormony stosowane do tłumienia jajeczkowania u kobiet. Aktywne hormony znajdują się w 21 miesięcy za 28 tabletek. Pozostałe siedem tabletek są tabletki placebo. Podczas 28th pigułka została podjęta, pacjent ma się rozpocząć nowe opakowanie tabletek.

Ryzyko sercowo-naczyniowe

Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych, zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi, udaru mózgu i / lub zawału serca są związane z wykorzystaniem Mercilon. Dowolny lek zwiększenie ilości estrogenu w ciele pacjenta stanowi podobnym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Palenie biorąc Mercilon znacznie zwiększa ryzyko dla układu sercowo-naczyniowego, więc użytkownicy Mercilon zaleca, aby nie palić.

Mercilon nie powinna być spożywana przez pacjentów, którzy mają jakąkolwiek rodzaj zaburzeń krzepnięcia krwi, takich jak zakrzepica, zawał serca lub udaru mózgu, dowolnej postaci choroby wątroby, nowotwory wątroby, historią raka w narządach płciowych i piersi, krwawienie z pochwy nieznane pochodzenie, postęp cukrzycy z udziałem układu naczyniowego, lub podejrzewa się lub rozpoznano ciąży.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Mercilon m.in. tkliwość piersi, bóle głowy, migreny, depresja, zmiany popędu płciowego, nudności, wymioty, zatrzymanie płynów, zmiany masy ciała, zmiany wydzielania i pochwy. Te działania niepożądane są uważane za niewielkie i zwykle ustępują w ciągu kilku pierwszych miesięcy biorąc Mercilon.

Ostrzeżenie

Pacjenci, u których wystąpią silne bóle nóg, zaburzenia oddychania lub wysypki skórne, należy przerwać stosowanie Mercilon i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Rozważania

Wiadomo, że niektóre antybiotyki, leki ziołowe, suplementy, takie jak ziele dziurawca, a brakujące lub pomijania tabletek antykoncepcyjnych może prowadzić do ich uszkodzenia i może spowodować nieplanowanej ciąży. Ważne jest, aby wziąć Mercilon raz dziennie w tym samym czasie, w celu uzyskania maksymalnej ochrony przed niepożądaną ciążę.

Pigułki Mercilon w czasie, w którym można zrobić coś jeszcze sporadycznie, (czyli po przebudzeniu lub spania) mogą sprawić, że łatwiej jest pamiętać, aby wziąć pigułkę. W przypadku pominięcia tabletki, należy skonsultować się pamflet Mercilon do decydowania, co jest kolejnym sposobem działania będzie, i aby sprawdzić, czy są nadal chronione przed ciążą.