Digidexo.com

Znaki i objawy cieśni nadgarstka w nadgarstku

Cieśni nadgarstka jest wąski kanał składa się z kości i więzadła nadgarstka. Ścięgna dłoni, i nerw, przechodzą przez nadgarstka do dłoni. Kiedy cieśni nadgarstka puchną lub podrażniona, to ściska nerw, co powoduje objawy zespołu cieśni nadgarstka. To podrażnienie lub obrzęk może być spowodowane ciążą, lub powtarzalnych urazów stresu doświadczają z powodu pracy linii produkcyjnej, pracy przy komputerze lub innych działań, które powodują osoby do wykonywania tych samych czynności wielokrotnie.

Mrowienie

Zespół cieśni nadgarstka, ze względu na kompresję nerwu może powodować uczucie mrowienia w dłoni i palców w urazie. Ten objaw nie jest bolesne, ale powoduje, że wiele osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka, aby uścisnąć rękę, próbując pozbyć się uczucia mrowienia. Ten objawem często zdarza się rano, ze względu na wygięcie nadgarstka w czasie snu.

Ból

Jednym z objawów zespołu cieśni nadgarstka jest ból. Nerw steruje wewnętrznej części dłoni, w tym wewnętrznej powierzchni dłoni i palców, z wyjątkiem małego palca, i może powodować uczucie pieczenia w tych obszarach. Ból może pojawić się w tym samym nadgarstku, jak promiennik do ramienia do ramienia.

Drętwienie

Ściskanie nerwu w kanale nadgarstka może spowodować utratę czucia. Drętwienie występuje również w dłoni i wewnętrzną częścią wszystkich palców, z wyjątkiem małego palca. Ten objaw może zapobiec cieśni nadgarstka cierpiącego z rozróżnieniem ciepła i zimna.

Słabość

Wraz z utratą czucia, zespół cieśni nadgarstka może spowodować osłabienie i czułości w dłoni i nadgarstka. Siła chwytania ręką można zmniejszyć przez ściskanie nerwu. To może zmniejszyć zdolność jednostki do odbioru i przechowywania niewielkich przedmiotów, obrócić klamki, ani nawet uchwyt na kierownicę.

Rozważania

Zespół cieśni nadgarstka jest często mylone z zapaleniem ścięgien i innych schorzeń dłoni i nadgarstka, które mogą powodować ból i / lub drętwienie. Aby odróżnić zespół cieśni nadgarstka, należy zwrócić uwagę na miejscu dotkniętych obszarach. Nerw steruje tylko wewnętrzną część dłoni, zarówno dłoni i palców, z wyjątkiem małego palca. W związku z tym, jeśli objawy są małego palca, nie są one z powodu zespołu cieśni nadgarstka.