Digidexo.com

Nonbarrier Metody antykoncepcji

Nonbarrier metody kontroli urodzeń obejmują sposoby, które nie stanowią fizyczną barierę, gdy seks. Męskie i kobiece prezerwatywy, przepony i szyjki macicy cap to przykłady antykoncepcji bariery, stanowią one fizyczną barierę. Nonbarrier metody kontroli urodzeń obejmują wewnątrzmacicznych urządzeń antykoncepcyjne (spirale) oraz doustne środki antykoncepcyjne.

Doustne środki antykoncepcyjne

Weź pigułki antykoncepcyjne codziennie zachować jajniki od uwalniania komórki jajowej. Pigułka zawiera estrogen i progestagen i może okresy lżejsze i bardziej regularne, łatwość skurcze i zmniejszyć ryzyko raka jajnika. Uważaj na zagrożenia związane ze stosowaniem antykoncepcji, takie jak choroby serca, wysokie ciśnienie krwi (zwłaszcza w połączeniu z paleniem), nieregularne krwawienia, mdłości i przyrostu masy ciała. Oczekiwać, aby zmniejszyć skutki uboczne po zażyciu pigułki na kilka miesięcy.

Zapoznaj się z mini-pill jeśli karmisz piersią lub nie może podjąć dodatkowe estrogeny, gdyż zawiera tylko progestagen. Mini-pigułka zagęszcza śluz szyjki macicy i zatrzymuje jajniki od uwalniania komórki jajowej. Posiada opcję tworzenia kopii zapasowych antykoncepcyjnej w miejscu, jeśli wziąć tę pigułkę ponad trzy godziny opóźnienia.

Tak skuteczne jak pigułki, Ortho-Evra, znany również jako plastra na skórę, zostanie podjęta, aby zatrzymać jajniki od uwolnienia jaja. Plaster uwalnia hormony i progesteronu estrogenów do krwiobiegu i zgęstnieje muzykę szyjki macicy tak, że plemniki nie mogą zapłodnić jajeczko. Nosić plaster na pośladkach, górnej części ciała, ramion i dolnej części brzucha zewnętrznego i wymienić co tydzień przez trzy tygodnie, zatrzymując się na czwartym tygodniu, aby twoje miesiączkować ciała.

Depo, znany również jako strzał antykoncepcyjnej, zostanie podjęta w ramię lub pośladek co trzy miesiące. Ta metoda nie bariera w celu zapobiegania ciąży przestaje jajniki od uwalniania komórki jajowej i zmienia szyjki macicy tak, że jajko nie może być zapłodniona. Nie należy używać tego strzału na więcej niż dwa lata z rzędu, ponieważ utrata gęstości kości tymczasowej odnotowano.

Pręt do implantacji

Więcej opcji dla długoterminowej, należy rozważyć osadzania pręt. Naciągacze wielkości, elastyczne pręty są wprowadzane pod skórę górnej części ramienia i zwolnić progestagen do organizmu powoduje błony śluzowej macicy oraz śluz szyjki macicy, aby zmienić i zapobiec zapłodnieniu jaja. To jest skuteczne przez okres do pięciu lat.

Urządzenia wewnątrzmaciczne (IUD)

Zastanów wewnątrzmacicznych urządzeń, które są wstawione w macicy na więcej długoterminowych metod kontroli urodzeń. Małe urządzenie w kształcie litery T, zwany ParaGard uwalnia małe ilości miedzi w macicy, co zapobiega występowaniu zapłodnienia. Może pozostać w macicy przez pięć do 10 lat. Jeśli zapłodnienie nie występują, Wkładka wewnątrzmaciczna zapobiega implantacji. Hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna, zwana Mirena uwalnia progestagen do macicy i zapobiega zapłodnieniu z miejsce. To może pozostać w macicy przez okres do pięciu lat.