Digidexo.com

Jak środków antykoncepcyjnych Żele

Dla kobiet, które nie lubią lub nie mogą stosować hormonalnych metod antykoncepcyjnych, takich jak pigułki, pierścienia dopochwowego lub plastra, żele antykoncepcyjne są alternatywą. Dostępny bez recepty bez recepty, żele antykoncepcyjne zawierają substancję chemiczną, która zabija plemniki w kontakcie, co zapobiega ciąży. Żele antykoncepcyjne są proste w użyciu i są do 95 procent skuteczne w zapobieganiu nieplanowanej ciąży, jeśli używane doskonale, ale podwyżki stóp nie powiodła się z "typowego" użytkowania, według Brooksidepress.org. W typowym zastosowaniu w antykoncepcji żele skuteczność zmniejsza się do 80 do 85, z od 15 do 20 z 100 mężczyzn w ciążę w ciągu roku pomimo stosowania antykoncepcji żel stosowany jako jedyny formę antykoncepcji.

Instrukcje

dokładnie umyć ręce mydłem i ciepłą wodą i osuszyć je całkowicie. Mieć pewność, że ręce są całkowicie suche, jak mokre ręce mogą spowodować poślizg aplikatora żelu.

Otwórz okno żelu antykoncepcyjnego i sprawdzić zawartość, aby upewnić się, że nic nie jest uszkodzone lub otwarte. Otwórz jedną z indywidualnie owiniętych ampułko-aplikatorów antykoncepcji żelu.

usunąć uszczelkę zabezpieczającą z góry aplikatora. Połóż się na plecach, nieco przysadzista i rozłożone nogi, lub umieścić jedną nogę na krześle lub toalecie, stojąc. Ostrożnie rozciągnij wargi pochwy siebie i delikatnie włożyć aplikator do pochwy tak daleko, jak to możliwe.

Wcisnąć tłok aplikatora w kierunku ciała powoli palcem wskazującym podczas stabilizacji górnej lufy aplikatora z resztą ręki. Działanie jest bardzo podobna do wkładania tamponu. To zwolnij antykoncepcji żelu do pochwy.

Powoli wycofać aplikator z ciała i wyrzucić go do śmieci. Po założeniu umyć ręce. Żel pozostaje aktywny przez okres do trzech godzin. Nie ma potrzeby myć wnętrza pochwy po seksie; po prostu wytrzeć co kapie z.

Wskazówki

  • Antykoncepcyjne żele użyć nonoksynol 9 chemiczną w celu zapobiegania ciąży, zabijając plemniki wydany przez człowieka podczas wytrysku. Jeśli ty lub twój partner jest uczulony na nonoksynolu-9, nie należy używać antykoncepcji żelu.
  • Żele antykoncepcyjne nie chronią przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.