Digidexo.com

Naturalne sposoby kontroli urodzeń

Naturalne metody kontroli urodzeń są rozwiązaniem dla tych, którzy wolą nie korzystać z tabletek i leków, które manipulują hormonów lub metod mechanicznych, które zaburzają ich ciała procesów. Chociaż wiele z nich miała powodzenie przy użyciu tych sposobów istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, przed wybraniem ten sam sposób.

Rozważ swój styl życia

Przed podjęciem decyzji o wykorzystaniu naturalnej antykoncepcji, a nie leki na receptę, istnieje wiele czynników należy wziąć pod uwagę.

Jeśli jesteś osobą samotną i mają wiele partnerów, pamiętaj będziesz na tyle odpowiedzialny, aby poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio zaplanować. Naturalna antykoncepcja wymaga ogromnego wysiłku ze strony użytkownika; jeśli mieszkasz aktywne życie, to może nie być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jeśli jesteś w związku, być pewny ty i twój partner jest w umowie o tym, kiedy i jeśli chcesz mieć dziecko. , Podczas gdy błędy mogą być wykonane z tradycyjnych metod kontroli urodzeń i przypadkowych ciąż mogą wystąpić, to ryzyko może być większe podczas korzystania z naturalnych metod kontroli urodzeń. Jeśli któryś z was ma jakieś zastrzeżenia co do tej metody, może warto rozważyć.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem

Po ustaleniu, że naturalny poród jest kontrola jak chcesz zapobiec ciąży, należy umówić się na wizytę u ginekologa w celu przedyskutowania skuteczności poszczególnych metod; to pomoże Ci określić, które będą pracować dla Ciebie najlepszy. Ona może być w stanie Cię na podstawie swoich celów planowania rodziny, plan pracy, częstotliwości współżycia i wzór swoich cykli.

Metoda rytm

Aby odnieść sukces za pomocą tej metody, trzeba śledzić cykle na 12 miesięcy przed użyciem go jako metody kontroli urodzeń, jak twój okres płodności opiera się na poprzednich 12 cykli.

Aby określić pierwszy dzień płodności, odjąć 18 dni od najkrótszego cyklu, a następnie odjąć 11 dni od twój najdłuższy, aby określić ostatni dzień płodności. Licząc dni między dwoma powie, około ile dni będzie owulacja. Metoda ta wynosi tylko około 80 procent skuteczności.

Sprawdź swoje śluzu

Jak jajniki przygotowania do uwolnienia jaja, pewien rodzaj śluzu szyjkowego jest produkowane w odpowiedzi na zmiany w swoim poziomu estrogenów. Ten śluz jest wodnisty i przypomina białka jaja, kiedy rozrywane. Czasem może to być zauważone na bieliźnie lub papieru toaletowego, czy można sprawdzić się na zmianę, delikatnie wkładając dwa palce wewnątrz pochwy.

Gdy zauważysz zmiany w śluzie doszło, należy powstrzymać się od współżycia przez minimum 3 do 4 dni. Po zakończeniu cyklu, można zaangażować się w stosunku do czasu można zauważyć zmiany w śluzie ponownie. Powinno być co drugi dzień, jak nasienie może utrudnić rozpoznać śluz.

Wyciąganie

Sposób ten jest stosowany przez wiele, ale tylko od 75 do 80 procent skuteczności. To wymaga od człowieka, aby usunąć jego penisa z pochwy przed wytryskiem nasienia i pozwalając, aby wejść do szyjki macicy. Pierwszym problemem jest to, że wymaga to dużo samokontroli ze strony mężczyzny. Drugim jest to, że małe ilości spermy są czasami zwolniony przed faktyczna wytrysk ma miejsce. W przypadku stosowania w skojarzeniu z innym sposobem, takim jak metoda rytmu, skuteczność może być większa.