Digidexo.com

Objawy migreny klasyczne

Migreny są straszliwie bolesne, wyniszczające bóle głowy, które mogą mieć wpływ na jakość życia. Około 20 procent osób cierpiących na migrenę z aurą mają migreny.

Znaczenie

Nazywane są klasyczne migreny z aurą teraz migreny, co oznacza, że ​​ból jest poprzedzony zaburzenia widzenia. Aura również może kontynuować lub rozpocząć z bólu.

Objawy aury

Aury są zwykle zaburzenia widzenia, takie jak musujące błysków światła, martwego pola, które mogą rozprzestrzeniać, w przypadku braku wzroku i zygzaki całym polu widzenia.

Non-wizualne objawy aury

Poza tym zaburzenia widzenia, aura zawiera żadnych zmian sensorycznych, takich jak zapachu dziwne zapachy lub słyszenie dźwięków. Niektórzy ludzie mają problemy z mówieniem i zmiany doświadczenia w ich zmysłowych.

Objawy migreny

Migrenowe bóle głowy różnią się od zwykłych bólów głowy. Mogą one obejmować umiarkowanego do ciężkiego bólu bijącym na jednej lub obu stronach głowy, ból, że pogarsza się z aktywności fizycznej, nudności lub wymioty oraz nadwrażliwość na światło i dźwięk.

Ostrzeżenie

Migreny z aurą powiązano z nieco większym ryzykiem wystąpienia udaru. Jest to bardzo rzadkie, ale aury trwające ponad godzinę może być oznaką jesteś w niebezpieczeństwie uderzenia związane z migreną.