Digidexo.com

Jak leczyć ból stawu kolanowego

Ból stawu kolanowego ma wiele przyczyn. Może z tyłu jego głowy po urazie sportowym, może to być spowodowane przez przewlekłe zapalenie stawów, lub może się zdarzyć, ze po prostu skręcając kolano w niewłaściwy sposób podczas chodzenia. Bez względu na przyczynę, skutek jest ten sam: ból. A jeśli doświadcza bólu w stawach kolanowych, są szanse, nie jesteś w stanie przenieść je, albo. Na szczęście istnieją sposoby leczenia tego bólu - zabiegi, które są zarówno skuteczne w łagodzeniu bólu i są proste i niedrogie, jak również.

Instrukcje

Daj spokój. Jeśli jesteś bardzo aktywną osobą, kilka dni odpoczynku jest czasem ekstremalnych wszystko trzeba uśmierzyć ból w stawie kolanowym. Po prostu dając stawów przerwę raz na jakiś czas wystarczy.

Zastosuj lodu. Kruszenie lód i owijanie go w ręcznik, a następnie stosowania go do złącza przez 20 minut, trzy razy dziennie pomoże zmniejszyć ból poprzez zmniejszenie obrzęku.

Podnieś nogę. Po zranić kolano, płyny zacznie gromadzić wokół chrząstki i stawy. Jeśli go podnieść, grawitacja może pracować do drenażu tego płynu, zmniejsza obrzęk i łagodzi ból.

Pobierz kortyzon strzał. Są one oznaczone przez lekarza i są steroidowe strzałów wstrzyknięto do stawów. Choć może nie być skuteczna dla wszystkich, robią prace dla większości. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie wrócić do wielokrotnych wizyt; jednak należy odczekać 4 miesiące w między każdym strzale.

Weź leki przeciwzapalne. Over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i Tylenol pomóc złagodzić ból, jednocześnie zmniejszając obrzęk, który powoduje to.

Sprzedam bandaż kompresji. Są samoprzylepne bandaże, które są na tyle elastyczne, aby owinąć wokół kolana. Powinny być na tyle, aby utrzymać kolano stabilne i zapobiec gromadzeniu się płynu, ale na tyle mocno, aby pozwolić luźne na swobodny przepływ cyrkulacji.