Digidexo.com

Jakie są metody leczenia na skurcze mięśni?

Skurcz mięśni jest mimowolny skurcz mięśni, dając silny ból głęboko w mięśniach. Często nazywany "skurcz mięśni" przez tych, którzy ich doświadczają, skurcze są spowodowane nadmiernego wysiłku, szkody lub inne siedząc w jednej pozycji. Skurcze mięśni mogą być również spowodowane niedoborem odżywczych, lub może być oznaką bardziej poważny problem zdrowotny.

Zróżnicowane przyczyny

Skurcze mięśniowe zazwyczaj stanie po mięśnie zostały wykorzystane ciężko i jest rozciągnięty lub rozciągany w jednym lub więcej kierunkach. Mięśni próbuje odzyskać pożądaną wielkość i kształt, co powoduje bolesne skurcze.

Ale nie tylko czynniki fizyczne mogą powodować skurcze. Lęk, panika, napięcie i gniew może także wpływać na układ nerwowy, powodując skurcze, napięcie mięśni i sztywności. Ten ból jest często doświadczenie w szyi i ramion, a czasami w dolnej części pleców.

Rozciąganie

Skurcze mięśni powodują do umowy, co oznacza, że ​​skraca. Delikatne i powolne rozciąganie często zapewnia natychmiastową ulgę. Jeśli masz skłonność do skurczów w niektórych mięśniach, dodać specyficzne rozciąganie z tych obszarów do rutynowych fitness, i powinieneś zobaczyć zmniejszenie skurcze.

Ciepła i masażu

Skurcze mięśni mogą być poddane obróbce za pomocą gorącej kąpieli lub stosowania wkładki grzewczej. Jak stretching, ciepło poprawia krążenie krwi. Jednak niektórzy pracownicy służby zdrowia polecam lodu natychmiast po skurcz ma doświadczenie. Dowiedz się, co Twój dostawca zaleca podstawie konkretnych objawów.

Masuje okolicę podczas skurczu mogą również przyczynić się do zwiększenia przepływu krwi i złagodzić ból. Masaż leczniczy może być prowadzone leczenie skurcze i węzłów.

Rozgrzewka

Niezastosowanie się rozgrzać i rozciągnąć przed właściwy trening może powodować skurcze. Pamiętaj, aby uzyskać przepływ krwi do całego ciała, w szczególności na obszarze, gdzie można doświadczyć skurcze. Jeśli jesteś podatny na skurcze łydek, na przykład, upewnij się rozgrzać i to ten obszar delikatny stretching wziąć mięsień poprzez zakres ruchu. Stań z jedną nogą daleko przed sobą i naciśnij swoją tylną piętę do podłogi; utrzymywanie przez 20 sekund. Poczujesz napięcie w brzuchu mięśnia łydki. Powtórz ten odcinek po treningu też.

Jeśli quady są gdzie występują skurcze mięśni, spędzić pięć do 10 minut na cyklu lub maszyny eliptyczne, aby uzyskać ciepłe nogi. Upewnij się, że zaczynają się powoli. Następnie rozciągnąć dokładnie pociągając prawą kostkę do prawej Glute i przytrzymanie go przez co najmniej 20 sekund; powtórzyć po drugiej stronie. Jak w każdym obszarze podatne na skurcze, upewnij się, naciągnąć go dokładnie po treningu, jak również.

Pobyt uwodniony

Brak odpowiedniego nawodnienia może również przyczynić się do spazmów. Upewnij się, aby uzyskać dużo wody, aby zapobiegać i leczyć skurcze mięśni. Instytut Medycyny zaleca ludzie się około 3 litrów, czyli około 13 filiżanek płynów dziennie; kobiety powinny dostać 2,2 litra, czyli około 9 filiżanek dziennie. Trzeba więcej, jeśli pocić nadmiernie. Dobry wskaźnik jest mocz. Jeśli jest to bezbarwny lub lekko żółty, prawdopodobnie jesteś dobrze nawilżona.

Niezbędne minerały

Niskie poziomy składników mineralnych, takich jak potas, wapń i magnez w przebiegu skurczów mięśni. Niedobór potasu, w szczególności, jest związana z skurcze mięśni w długodystansowych biegaczy i innych sportowców wytrzymałościowych. Sklepy potasowe są uszczuplone podczas zajęć wytrzymałościowych, więc pamiętaj, aby zastąpić to, czego używasz. Jeśli niedobór minerałów jest przyczyną twoich skurcze mięśni, trzeba zwiększyć spożycie produktów bogatych w te składniki odżywcze. W niektórych przypadkach, może być zalecana suplementy, ale najpierw skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenie

Większość skurcze mięśni nie są poważne i mogą być traktowane, postępując zgodnie z powyższymi wytycznymi. Ale jeśli wystąpią częste skurcze, mogą wskazywać skrzepy krwi lub inny potencjalnie poważny problem zdrowotny. Aby wykluczyć te problemy, upewnij się, porozmawiać z lekarzem.