Digidexo.com

Bólu w szyi z kortyzonu

Kortyzon jest hormonem steroidowym, wytwarzana naturalnie przez nadnercza. Kortyzon strzałów są syntetyczne leki podobne do naturalnego hormonu. Zastrzyki zmniejszyć stan zapalny wokół stawu lub nerwu, co pomaga złagodzić ból. Pacjent z przewlekłym bólem szyi może znaleźć kortyzon strzał korzystny do bólu. (Nr ref. 1)

Funkcja

Wstrzyknięcie kortyzonu bólu szyi są często stosowane w połączeniu z narkozy, aby pomóc w dyskomfort po wstrzyknięciu. Lekarz wstrzykuje kortyzonu bezpośrednio do strefy objętej procesem zapalnym. To może pomóc w przypadku bólu szyi spowodowany pęcznieniem mięśni lub ściągniętym wzrokowego. Kortyzon prace, aby zmniejszyć obrzęk i złagodzić presję.

Zastrzyki steroidowe są podane, aby zapewnić tymczasową ulgę. Jednak upewnij się, że próbowali spoczynek, leki uśmierzające ból, a także ćwiczenia przed rozważeniem zastrzyk. (Nr ref. 1)

Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia jest czyszczony. Powierzchnia może czuć zdrętwiałe od znieczulenia. Zabezpieczyć obszar dla jednego lub dwóch dni po wstrzyknięciu. Można zastosować okład z lodu, aby złagodzić ból. (Nr 2).

Rodzaje wstrzykiwań

• Aspekt wspólne wstrzyknięcie: steroid jest wtryskiwany do płaszczyzny stawu, małej Cardana na tylnej części kręgu. Tkanki wokół stawu może stać się stan zapalny, powodując ból.
• iniekcję nadtwardówkowa steroidowy: steroid jest wtryskiwana do przestrzeni nadtwardówkowej, która otacza membranę obejmującą kręgosłupa i korzeni nerwowych, w zależności od codziennego Zdrowia.
• blok korzeni nerwowych: wtrysku jest w przestrzeni wokół rdzenia korzeni nerwowych, które są gorące, ponieważ z uszkodzonego dysku. (Nr ref. 1)

Rozważania

Istnieją ograniczenia z kortyzon strzałów. Niektórzy mówią, że częste stosowanie kortyzonu może spowodować pogorszenie chrząstki, według naukowców Mayo Clinic. Lekarze zazwyczaj ograniczyć ilość kortyzon strzałów w jednym stawie. (Nr 2).

Zastrzyki kortyzonu nie są często używane do bólu szyi, ponieważ stanowią znaczne ryzyko dla pacjentów. Należą do nich "," race kortyzonu a przejściowe reakcje, które tworzą presję w obszarze zapalnym i powodują ból, uszkodzenia chrząstki, ryzyko infekcji oraz wzrost poziomu cukru we krwi. (Nr ref. 1)