Digidexo.com

Rodzaje zapalenia opon mózgowych

Zapalenie opon mózgowych jest poważną chorobą, która opon mózgowych, płyn mózgowo-rdzeniowy wokół rdzenia kręgowego oraz płyn mózgowo-mózg zarażone. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieje kilka odrębnych i różnych rodzajów zapalenia opon mózgowych.
Ważne jest, aby znać inne rodzaje zapalenia opon mózgowych są, ponieważ wpływ na zdrowie, oraz ponieważ dostępne terapie, różnią się znacznie. Cztery główne rodzaje zapalenia opon mózgowych są wirusowe, bakteryjne, grzybicze i amoebic.

Wirusowe zapalenie opon mózgowych

Wirusowe zapalenie opon mózgowych jest przynajmniej ciężką postać zapalenia opon i jest najczęściej. Ten typ opon mózgowo-rdzeniowych może rozwinąć się jako powikłanie innej infekcji, takich jak polio, ospy wietrznej lub nawet świnka. Jest również często spowodowane przez wirusa znanego jako echovirus lub enterowirusa - wirusa, który zwykle znajduje się w jelitach i może uczynić swoje ciało bardziej podatne na inne choroby oportunistyczne.

Bakteryjne zapalenie opon mózgowych

Istnieje sześć różnych typów bakteryjnego zapalenia opon mózgowych.
Meningokokowe zapalenie opon mózgowych jest jedną z najczęstszych postaci i często jest spowodowane przez bakterie, żyjące w gardła, nosa i górnych dróg oddechowych. Do 25 procent populacji można przeprowadzić tego typu bakterii bez zakażenia chorobą.
Posocznica meningokokowa jest formą zapalenia opon mózgowych, które dostaje się do organizmu przez układ krwionośny. Po tym, bakterie zaczynają się rozmnażać i uwolnienia toksyn. Około 20 procent osób, które kurczą się ten typ matrycy zapalenie opon mózgowych.
Pneumokokami zapalenia opon mózgowych mogą być wywołane przez bakterie, które powodują zapalenie płuc oraz paciorkowca. Mężczyźni, kobiety i dzieci w każdym wieku są podatne na tę chorobę, zwłaszcza jeśli mają osłabiony układ odpornościowy.
Hib opon często spowodowana określonym szczepu grypy zwanym Haemophilus influenza typu B, to częściej stwierdza się u niemowląt.
TB opon mózgowych jest spowodowane przez bakterie wrażliwe Bacillus guzka. Ten typ zapalenia opon mózgowych, które wpływa na płuca i krwiobiegu, jest powszechne wśród ludzi, którzy mają już jakiś szczep gruźlicy.
Noworodków zapalenie opon mózgowych jest najczęstszą postacią zapalenia opon mózgowych, dotykającą noworodków. Bakterie zwane Escherichia coli i paciorkowców B są znane przyczyny tej infekcji, która atakuje wcześniaków więcej niż jakiejkolwiek innej grupy niemowląt.

Grzybicze zapalenie opon mózgowych

Przypadki zapalenia opon mózgowych grzybów są niezwykle rzadkie. Ta forma zapalenia opon mózgowych jest spowodowane przez grzyby zwanym Crytptococcus. Pacjenci, którzy cierpią na białaczkę i AIDS są bardziej podatne na tego szczepu zapalenie opon mózgowych, niż ktokolwiek inny. W Stanach Zjednoczonych, 85 procent przypadków zapalenia opon mózgowych grzybiczych występuje u osób, które są nosicielami wirusa HIV.

Amoebic Zapalenie opon mózgowych

Podczas amoebic opon jest prawie nie ma na zapalenie opon mózgowych, to jest najbardziej śmiertelnych. Ameba salon w basenach geotermalnych (potocznie zwane gorącymi źródłami) lub stojących kałużach wody są odpowiedzialne za przyczyną tych zakażeń.

Diagnostyka i leczenie

Upewnij się, że szukać pomocy personel medyczny, jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś kogo znasz może być narażone na zapalenie opon mózgowych. Szybciej choroba zostanie zdiagnozowana tym wyższy prawdopodobieństwo pełnego i zdrowego ożywienia. Bakteryjne postacie choroby mogą być leczone antybiotykami, które, jeśli zostaną uruchomione na początku, co znacznie zmniejszyć śmiertelność.