Digidexo.com

Polipy Colon dla leczy

Polipy okrężnicy narośla na powierzchni okrężnicy lub jelita grubego. Niezwykle popularne, większość ludzi z tych polipów nie ma żadnych objawów. Zazwyczaj są one wykryte podczas rutynowych badań kontrolnych. Podczas gdy większość polipów okrężnicy powodować żadnych problemów, niektóre rodzaje są nowotworowe. Ponieważ polipy można zazwyczaj wyeliminować, jeśli są wykrywane zanim został nowotworowych, ważne, aby być pod kątem polipów jelita grubego jest.

Badania przesiewowe w Polipy

Polipy jelita grubego staje się coraz bardziej prawdopodobne, jak wiek. Począwszy od wieku 50 lat, to powinny być regularnie kątem polipów jelita grubego. Ludzie, którzy nie spotykają się szczególnie wysokie ryzyko polipów jelita grubego powinny mieć co roku badanie kału, elastyczne sigmoidoskopia lub dwukrotnie kontrast baru lewatywa co pięć lat - czy kolonoskopia raz na dziesięć lat.

Niektóre osoby dziedziczą predyspozycje do raka jelita grubego. Testy genetyczne mogą określić, czy jesteś w grupie ryzyka. Jeśli są, należy rozpocząć pokaz na długo przed 50, tak, że polipy mogą być wykryte i usunięte, zanim staną się rak. Jeśli lekarz stwierdzi, polipy jelita grubego podczas regularnych badań, trzeba będzie mieć kolonoskopię, aby znaleźć i usunąć to i inne polipy w okrężnicy. W tym czasie lekarz też zrobić biopsję (pobrać próbkę polipa i sprawdzić, czy jest to tkanka nowotworowa).

Polipy, które mogą się w nowotworowe są nazywane gruczolakowate polipy. Nazywane są łagodne polipy polipy rozrostowych.

Zdejmowanie Średnia polipa

Ogromna większość polipów mogą być zidentyfikowane i usunięte podczas kolonoskopii. Odbywa się to zazwyczaj z pętli z drutu, który tnie polip i cauterizes ranę w jednym zamachem. To może być tyle, aby po prostu wypalić szczególnie małych polipów. Niektóre polipami są tak małe, że nie mogą być one usunięte. Jednak mniejsze polipy mają bardzo małe ryzyko wystąpienia raka u pacjentów, którzy nie są dziedziczone syndrom polipów, nawet jeśli zawierają one tkankę rakową. Kolonoskopie ma ryzyka, choć niezwykle rzadkie. Ryzyka te obejmują perforacji jelita grubego, krwawienie i niepożądanych reakcji na leki uspokajające.

Polipy czynienia z Większe

Sessile polipami są te, które łączą się na dużej powierzchni do ściany jelita. Zazwyczaj większe i bardziej płaskie niż zwykle polipa, to stanowią większe ryzyko stania się rak. Opcja postępowania z nich jest chirurgicznie usunąć polipa przez wiele niewielkie nacięcia w ścianie brzucha. Po polip został usunięty z jelita grubego, nie może ponownie rosnąć w tym obszarze. Jednak szanse na rozwój więcej polipów w okrężnicy jest zwiększona, więc kontynuował pokaz jest niezbędna.

Polipy nowotworowe

Podczas gdy większość polipów jelita grubego nie przekształcić się w raka, polipów jelita grubego (gruczolaki) stają się coraz bardziej prawdopodobne, aby się w nowotworowe, jak rosną. Ponieważ rak jelita grubego jest jednym z najczęstszych przyczyn śmierci w Stanach Zjednoczonych, znalezienie i usunięcie polipów, zanim zamieni się w raka jest niezwykle cenne. Jeśli miałeś gruczolaków, powinieneś dostać kolonoskopia raz na trzy do pięciu lat, w celu wykrycia nowych przyrostów. Jeśli polipy jelita grubego są już nowotworowych, gdy są one znalezione, będziesz traktowany na raka jelita grubego.

Polipowatości rodzinnej

Przepisy dotyczące badań przesiewowych polipów jelita grubego staje się bardziej restrykcyjne dla osób z rodzinną gruczolakowatą polipowatości (FAP), wrodzone zaburzenie, które predysponuje jednostkę do raka jelita grubego. Osób ze stanem może rozwijać rozrostowych polipów zanim dotrą 20. Chociaż te nie stają się polipów nowotworowych u zdrowej osoby, staną nowotworowe u osobnika z FAP. Osób z FAP zazwyczaj rozwijać raka jelita grubego w około 40 lat, dziesięć lat temu przeciętna osoba musiałaby rozpocząć pokaz.

Atenuowany rodzinną gruczolakowatą polipowatość, wariant FAP oznacza opóźniony początek raka, ale tylko dziesięć do piętnastu lat. Inną odmianą tej choroby, zwany autosomalny recesywny rodzinna gruczolakowate, jest łagodniejszy w tym mniej polipy rozwijają się przez całe życie, ale skłonność do raka wciąż istnieje. Jak w każdym przypadku polipów okrężnicy, częstotliwość, z którą pojawiają się polipów u pacjentów z FAP zwiększa się z wiekiem. Ze względu na ogromną liczbę polipów, które tworzą - i prawdopodobieństwo, że będą rozwijać się w raka - to jest najlepsze dla pacjentów FAP mieć ich jelito grube usunięte całkowicie. Odbytnicy może być następnie połączona z jelita cienkiego. W wielu przypadkach, to zatrzymuje się w odbytnicy polipów. Jednak nie można liczyć. Z tego powodu, co pozostaje odbytnicy ma być sprawdzana na polipów około trzy razy w roku. Jeżeli utrzymuje się polipów, odbytnicy muszą być również usunięte. W tym przypadku, jelita cienkiego jest podłączony do otworu w brzuchu i odpady muszą zostać usunięte w postaci torby.