Digidexo.com

Historia doustnych środków antykoncepcyjnych

Doustne środki antykoncepcyjne są tabletki zawierające wersje syntetycznych estrogenów i progesteronu, które przeszkadzają w owulacji, a tym samym zapobieganiu ciąży. Zwolennicy antykoncepcyjne wezwał rozwoju doustnych środków antykoncepcyjnych, aby umieścić antykoncepcję mocno w rękach kobiet.

Rozwój

W połowie 1950 roku, Margaret Sanger, który pierwszy wymyślił antykoncepcji przez pigułki, spotkałem naukowca, Gregory Pincus, który miał pomysł, jak stworzyć tę pigułkę. Sanger przekonany Planned Parenthood na finansowanie badań z Pincus.

Enovid

Pincus wraz z lekarzem, John Rock, z powodzeniem przetestowany syntetyczną wersję progesteronu w doustnej antykoncepcji. Stwierdzili oni, że dodanie estrogenów do formułowania zmniejszone krwawienie przełomowe. Nazwali kombinacji pigułki Enovid.

Akceptacja

US Food and Drug Administration zatwierdziła Enovid zaburzeń miesiączkowania w 1957 roku i do antykoncepcji doustnej w 1960 roku Według Andrea Tone w książce urządzenia i pragnień: Historia antykoncepcji w Ameryce, rosnące obawy amerykańskich przeludnienia ułatwiły akceptację doustnych środków antykoncepcyjnych.

Efekty

Kobiety szybko przyjęła doustne środki antykoncepcyjne następujące FDA zatwierdzenia Enovid, ale niektóre państwa nadal zakaz antykoncepcji. Sąd Najwyższy zniósł zakazy antykoncepcyjne w Griswold przeciwko. Connecticut (1965). Doustne środki antykoncepcyjne doprowadziły drogę do rewolucji seksualnej z 1960 roku, według Williama F. Bynum w książce zachodniej tradycji Medycznej: 1800 do 2000.

Najnowsza historia

Od 1960 roku, badanie jamy ustnej antykoncepcji koncentruje się na zwiększeniu bezpieczeństwa, podczas gdy pigułki zmniejszając jego działania uboczne. Badacze osiągnąć te cele poprzez zmniejszenie ilości estrogenów zawartej w tabletce, jak również rozwój innych wersjach syntetycznego progesteronu.