Digidexo.com

Kontroli urodzeń pigułki i ich wpływ na płodność

Doustne pigułki antykoncepcyjne są popularną metodą antykoncepcji. Celem pigułek antykoncepcyjnych jest obniżenie płodności przez kobiety zmieniając równowagę hormonalną, żeby nie owulacja.

Funkcja

Pigułki antykoncepcyjne zmniejszenia płodności, zwalniając progestagen hormonów lub kombinację estrogenu i progestyny, która zmienia kobiety równowagi hormonalnej, tak że jajo nie jest uwalniany w każdym miesiącu.

Skuteczność

Pigułki antykoncepcyjne może być ponad 99 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży, ale jeśli tabletki nie są brane właściwie codziennie, płodność będzie wyższa.

Rzucenie

Nawet po wyjściu pigułki antykoncepcyjne, normalny płodności może nie wznowić natychmiast; czasami może to potrwać kilka miesięcy, zanim wystąpią okresy normalnie.

Innych świadczeń

Pigułki antykoncepcyjne mogą ewentualnie mieć inne korzystne skutki, takie jak zmniejszenie trądziku, dzięki czemu okresy bardziej przewidywalne i zmniejszenie nastrojowość.

Antykoncepcja miejski

Poziom płodności można dodatkowo zmniejszyć do kobiet stosujących antykoncepcję stosując metody fizyczne bariery, gdy na pigułki, takie jak prezerwatywy.