Digidexo.com

Popularne rodzaje pigułek antykoncepcyjnych

Rodzaj kontroli urodzeń, które będą najbardziej skuteczne dla Ciebie zależy od przyczyny stosowania leku to, ogólnego stanu zdrowia, wieku i czy masz skłonności genetyczne w kierunku określonych warunków, takich jak rak piersi.

Funkcja

Podstawową funkcją kontroli urodzeń jest zapobieganie ciąży. Jednakże, pigułki antykoncepcyjne mogą być również wykorzystane do sterowania trądzik; zmniejszyć lub wyeliminować objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju, które są na tyle poważne, aby ingerować w swoim stylu życia; regulować okresy; oraz do leczenia endometriozy.

Jednofazowe

Tabletki antykoncepcyjne działają poprzez uwalnianie hormonów syntetycznych do organizmu. Jeden rodzaj pigułki antykoncepcyjnej, zwany jednofazowy, ma tę samą ilość estrogenu i progestyny, w każdym z działających tabletek. Dzięki temu hormony na stałym poziomie w organizmie i może zmniejszyć niektóre z bardziej typowych skutków ubocznych pigułki, takie jak nudności lub wahania nastroju.

Nazwy marek z jednofazowych pigułek to alesse i Loestrin.

Połączenie

Pigułki kombinowane mają w nich dwa hormony estrogen i progestagen,. Pigułki kombinowane mogą być jednofazowe, jak to opisano w poprzedniej sekcji, lub mogą mieć poziom zmniejsza hormonów w aktywnych tabletek.

Dwufazowe tabletki mieszanina zmienia poziom hormonów raz w ciągu cyklu dawkowania 21 dni. Trójfazowy tabletki kombinowane zmienić poziom hormonów pigułki co siódmy cykl dozowania podczas 21-dniowego.

Nazwy marek pigułek kombinowanych należą orto-Novum 10/11 i orto-Novum Tri-cyclen.

Mini pigułki

Pigułki antykoncepcyjne, które zawierają tylko hormonu progesteronu nazywane są mini pigułki. Gdy podjęte prawidłowo, są tak samo skuteczne jak tabletki kombinowane, ale kobiety, które cierpią na poważniejsze działania niepożądane pigułek kombinowanych są zazwyczaj w stanie tolerować lepiej mini pigułkę.

Marka nazwy pigułki antykoncepcyjne zawierające tylko progesteron to Micronor.

Ostrzeżenia

Bez względu na to, jaki rodzaj antykoncepcji jest albo jak hormony dostarczane są wszystkie pigułki antykoncepcyjne mają potencjalne skutki uboczne. Mogą być łagodne, takie jak zwiększone krwawienia, przyrost masy ciała, nudności, lub bardziej poważne, takie jak zwiększone ryzyko udaru mózgu lub krwi skrzepy.

Kobiety, które są starsze niż 35 lat i którzy palą stanąć większą szansę zachorowania na udar mózgu lub skrzepy krwi. Jeśli pigułki, należy rzucić palenie.

Pigułki antykoncepcyjnej nie chroni przed HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli ty lub twój partner mają lub miały wielu partnerów seksualnych, należy rozważyć twój partner używa prezerwatyw w celu ochrony zarówno z was.

Personel medyczny musi przepisać pigułki antykoncepcyjne dla Ciebie; Państwo nie może i nie powinien próbować je uzyskać w inny sposób, z wyjątkiem recepty.