Digidexo.com

Zablokowane jajowodu Leczenie Tube

Ciążę, jajników uwalnia jajo, który przemieszcza się w jajowodzie, a do macicy. W macicy może wystąpić zapłodnienie, przy czym implanty jaj i zaczyna się płód. Z dwa zablokowane jajowody, nigdy jaju macicy, w celu zapobieżenia ciąży. Leczenie dwóch zablokowanych jajowodów jest otwarcie jajowody, aby umożliwić przejście przez jaja, aby zakończyć cykl zapłodnienia. Z jednego zablokowanego jajowodu, leczenia zależy od funkcji jajników i drugiej jajowodzie. Po udanym leczeniu jajowodów, kobieta może zajść w ciążę.

Rozważania

Zablokowane jajowody nie są problemem, jeśli kobieta nie chce żadnych dzieci. W sytuacji, gdy zablokowane jajowody są po prostu blizny lub coś, co nie jest zagrożeniem dla zdrowia kobiety, prawdopodobnie leczenie jest nie robić nic. Pacjenci mogą mieć jedną lub obie rury jajowodu zablokowane.

HSG i laparoskopia

Czasem niewielkie zatory jasne z naciśnięciem płynu w hysterosalpingogram (HSG). Lekarz naciska barwnik do macicy, co zmusza swoją drogę do rur. Ale z głównych blokad, to płyn Push nie działa. W takich przypadkach lekarze wykonują laparoskopię lub otwartej chirurgii jamy brzusznej. Podczas zabiegu, lekarz może usunąć przeszkodę lub nawet utworzyć nowy otwór do jajowodów w niektórych przypadkach. Ponadto, lekarz może odciąć część jajowodu, który nie jest i połączyć wynikające dwa końce.

Choroby przenoszone drogą płciową

Niektóre przypadki zablokowanych jajowodów są z powodu chorób przenoszonych drogą płciową (STD). Korzystanie z ochrony zapobiega większości chorób przenoszonych drogą płciową. Leczenia chorób przenoszonych drogą płciową jest również niezbędna, aby zapobiec reprodukcyjne problemów systemowych. Pobierz regularne badanie cytologiczne z testów STD do zapewnienia, że ​​wszelkie potrzebne leczenie jest na czasie.

Jeden lub oba Rury Zablokowane

W przypadku zablokowania obu jajowodów, lekarz opinie testy pacjenta, aby ustalić najlepszy kierunek działania. Jeśli tylko jeden jajowodu jest zablokowane, ale inne jajnika lub rurka jest niefunkcjonalny, sam proces oceny występuje. Pojedynczy zablokowane jajowodzie z drugiej jajnika i jajowodu działa poprawnie nie może wymagać żadnego leczenia, jeśli przyczyna nie jest zagrożeniem dla zdrowia.

Zagrożenia

Nawet z leczenia, nie ma gwarancji, że zablokowane jajowody można otworzyć ponownie pomyślnie. Niektóre jajowody mają na tyle poważne obrażenia, że ​​nic nie może ich otworzyć. Operacja niesie ryzyko przypadkowego cięcia innych narządów, uszkodzenia rury dalej, krwawienie wewnętrzne i zakażenia. Ryzyko znieczulenia zabiegu zawiera wiele zagrożeń związanych z nudnościami do śmierci. Po operacji brzusznej, nie jest dwa do trzech dni hospitalizacji i zwykle wymaga od czterech do sześciu tygodni, dopuszczenie medycznego z pracy. Laparascopy ma znacznie krótszy pobyt w szpitalu i wymaga mniej czasu wolnego od pracy.