Digidexo.com

Medyczne Informacje o MS

Stwardnienie rozsiane uderza ludzi, którzy inaczej zdrowy, czasami powodując znaczne inwalidztwo i inne razy, powodując kilka widocznych objawów. Co powoduje, że MS nie jest jeszcze do końca poznany i znane, ale kilka czynników wydaje się łączyć, aby spowodować chorobę uderzyć swe ofiary.

Identyfikacja

Stwardnienie rozsiane lub MS jest chorobą wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Jej główne efekty skoncentrowane na rdzeń kręgowy i mózg, powodując objawy, które rozciągają się na całym ciele. W zależności od nerwów, które są dotknięte i jak poważne objawy są, można stracić zdolność chodzenia lub mówienia.

Możesz mieć jeden z czterech różnych przejawów MS i obejmują ustępująco-nawracającą postacią; wtórne progresywny, który jest po nawracającego zaczyna rozwijać; pierwotnie postępujące; i stopniowe rzutowo, który jest połączeniem typu nawracającego i formę, która rozwija od samego początku choroby.

Znaczenie

Gdy MS jest aktywny, białe krwinki gromadzą się wokół białej swoich neuronów mózgu. Krwinki te zaczynają odpowiedź zapalną, podobny do pryszcz można dostać się na twojej twarzy. Ta odpowiedź zapalna niszczy osłonkę mielinową tłuszczowego z części aksonu neuronu nazwie. Po osłona została uszkodzona mielina i usuwane z aksonu, aktywność elektryczna neuronów w dotkniętych spodenki, powodując zdolność ośrodkowego układu nerwowego do przesyłania wiadomości do być zatrzymany lub spowolniony.

Jak twój choroba postępuje, aksony nadal umiera, mimo że nie są już zniszczone przez białe komórki odpowiedzi zapalnej.

Cechy

Można mieć genetyczne predyspozycje do wystąpienia SM. Inne czynniki, które mogą predysponować się w kierunku rozwoju tej choroby może obejmować immunologiczne problemy systemowe i czynników środowiskowych.

Im dalej od równika można żyć zwiększa ryzyko zachorowania na SM. Jeśli przeniesiesz się do obszaru wysokiego ryzyka przed 15. urodzin, ryzyko jest tak wysokie, jak ktoś, kto urodził się w okolicy. Palacze są na większe ryzyko rozwoju SM. Ta choroba dotyka kobiety niż mężczyzn, choć mężczyźni mogą go dostać. Jeśli masz natychmiastowy stosunku z panią, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju tej choroby. Jeśli jesteś bliźniak, jesteś bardziej narażone na rozwój SM. Jeśli masz niedobór witaminy D, jesteś bardziej prawdopodobne, aby zejść z SM, jak również. Mieszkańcy północnej pochodzenia europejskiego są bardziej narażone na rozwój SM.

Efekty

Podczas opracowywania MS, można zacząć odczuwać drętwienie w nogach i ramionach, po jednej stronie lub obu i na górze i / lub dolnej połowie ciała. Może wystąpić podwójne widzenie lub niewyraźne widzenie. Można częściowo lub całkowicie stracić wzrok w jednym oku w czasie, a ty też czujesz ból podczas przenoszenia oczy - to się nazywa zapalenie nerwu wzrokowego.

Można również rozwijać ból i mrowienie w różnych obszarach ciała, doznań wstrząsów elektrycznych, które przychodzą, kiedy przesunąć głowę pewne sposoby, zmęczenie, drżenie, niepewny chód lub brak koordynacji. Może także wystąpić zawroty głowy.

Rozważania

Nie zawsze mają takie same objawy cały czas. Możesz mieć okresy, kiedy czujesz, normalny - nazywany remisji i czas, kiedy masz różne zestawy objawów.

To nie jest możliwe do przewidzenia, w jaki sposób MS będzie postępu. Sprawa postępuje odmiennie od innych pacjentów cierpiących na tę chorobę. Niektórzy ludzie doświadczają bardziej znaczący niepełnosprawności prawie od początku choroby, podczas gdy inni mają łagodniejsze objawy i może nadal żyć niemal normalne życie.