Digidexo.com

Międzynarodowy Planowania Rodziny

Międzynarodowych programów planowania rodziny są generowane przez agencje ochrony zdrowia, które dają towarzystwa zasoby i edukacji o reprodukcję i choroby.

Znaczenie

Programy te obejmują instytucje i organizacje badawcze przeznaczone do ratowania życia i profilaktyki chorób, takich jak HIV / AIDS, malarii i gruźlicy. Niektóre z edukacji koncentruje się na konsekwencjach aktywności seksualnej.

Zastosowanie

Organizacje zobaczyć zdrowia jako globalnego problemu i mają służyć populacji narażonych na choroby, zaniedbań i nadużyć.

Zwolennicy

Rodzina Zdrowie międzynarodowe bada dostarczanie programów opartych na dowodach. Guttmacher Institute jest światowym analiza polityki i Research Center. Ludność i Fundusz Narodów Zjednoczonych chce zapewnić równe zdrowie i możliwość dla ludzkości.

Sprzeciwiający

Osób i grup, które sprzeciwiają się aborcji i antykoncepcji, dwa kluczowe aspekty międzynarodowego planowania rodziny, nie są kibice. Są to Pastor Rick Warren i stron anty-choice, takich jak LifeNews.com.

Kwestie polityczne

Prezydent George W. Bush przywrócił zasadę globalnego gag w 2001 roku, ograniczając pomoc planowanie rodziny amerykańskiej organizacji pozarządowych za granicą, wykonywanych aborcji, świadczonych porad i skierowanie na aborcję, lub wywierających nacisk, aby legalna aborcja lub bardziej dostępne w ich kraju. Prezydent Barack Obama odwrócił politykę w wiosną 2009 roku.