Digidexo.com

Wirusowe Objawy zapalenia opon mózgowych u dzieci

Wirusowe zapalenie opon mózgowych jest zasadniczo infekcja, która powoduje błony i płynu, które otaczają rdzeń kręgowy i mózg do stanu zapalnego. To naprawdę wszystko, że ten szczególny stan pociąga za sobą. Jednakże, jeśli nie jest leczone, wirusowe zapalenie opon mózgowych może spowodować powikłania, które są zarówno poważne i zagrażające życiu, zwłaszcza w młodym wieku. Dzieci czasami nie dość zwerbalizować to, co dzieje się z nimi. Jako rodzic, musisz wiedzieć, czego szukać w objawów, które często towarzyszą tego warunku.

Gorączka

Jednym z najczęstszych objawów wirusowego zapalenia opon mózgowych u dzieci obejmuje gorączkę. Można go uruchomić w dość łagodnej gorączki, około 99,5 ° F, i go stamtąd. Zwykle gorączka przyjdzie na dość szybko i może nawet bezpośrednio po innej choroby całkowicie.

Ból głowy

Na wirusowe zapalenie opon mózgowych, można rozpocząć, aby usłyszeć Twoje dziecko skarży się na ból głowy. Choć ból głowy może być łagodne, to jeszcze mądry, aby zwrócić uwagę na ten sygnał z dziećmi. Ból, często pochodzi z wirusowym zapaleniem opon mózgowych jest w dużym stopniu z powodu zapalenia błony i płynu otaczającego mózg.

Sztywność

Również może zacząć dostrzegać, że Twoje dziecko ma trudności z ruchu szyi. To dlatego, że inny cechą wirusowego zapalenia opon mózgowych jest sztywność karku, z braku lepszego określenia. Ponieważ obszar wokół rdzenia kręgowego, w tym szyjki staną się gorące, zakres ruchu będzie raczej ograniczony, utrudniając obrót w tym obszarze korpusu.

Letarg

Dla wielu dzieci, zakażenie wirusowe zapalenie opon mózgowych może doprowadzić do ich dość ospały. Mogą wydawać się zbyt senny lub zmęczony, potrzebujesz więcej monitowania wstać i motywację, a nawet brak zainteresowania do zrobienia rzeczy, które normalnie korzystają, takich jak gry, czytanie lub inne działania "fun".

Drażliwość

Jeśli Twoje dziecko jest stosunkowo nawet hartowane, ten konkretny objaw może służyć jako dobry znak ostrzegawczy na wirusowe zapalenie opon mózgowych. Czasami tego typu zakażenia może spowodować u dziecka, by stać się o wiele bardziej drażliwy, zapalczywy i testy niż normalnie. Wynika to częściowo z powodu sposobu czuje ogólnie, ale może być reakcją organizmu na zakażenie wirusem, który jest obecnie w tym systemie.

Wysypka

Niektóre dzieci wysypka od wirusowego zapalenia opon mózgowych. To prawie jak reakcji alergicznej na wirusa w ich systemie. Ta wysypka może rozwijać się w dowolnym miejscu na ciele, ale zazwyczaj będą towarzyszyć inne objawy, takie jak gorączka, ból głowy i senność.

Czułość

Jeśli zakażenie nie jest leczone, dziecko może zacząć rozwijać światłowstręt, która jest wizualną wrażliwość na światło, zgodnie z Fundacji Nemours, jednego z największych dostawców usług medycznych dla dzieci. Można zauważyć, to czułość od światła okna, lampy w pokoju lub po prostu samo słońce.