Digidexo.com

Fizjologiczne mechanizmy choroby Huntingtona

Choroba Huntingtona jest dziedziczona zaburzenia które powoduje stopniowe rozrywanie komórek nerwowych w mózgu. Skutki choroby dotyczące funkcjonowania organizmu biologicznego (mechanizmy fizjologiczne) wynikają z tych zakłóceń komórek nerwowych.

Identyfikacja

Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke (NINDS) informuje, że wyniki choroby Huntingtona jest genetycznie wyzwalania degeneracji komórek nerwowych w dwóch głównych obszarach mózgu: zwojach podstawy mózgu głęboko w mózgu i na zewnętrznej powierzchni kory mózgowej.

Zwojach podstawy mózgu Obrażenia

Zwojach podstawy mózgu składa się z obiektów, które kontrolują koordynację ruchową. Poszczególne struktury zwoje uszkodzone przez Huntingtona obejmują obszar zwany prążkowiu i podobszary w prążkowiu, zwany pallidum i jądra ogoniastego.

Uszkodzenia kory

Nerwy w korze uszkodzonych przez pamięć kontroli choroby Huntingtona, myśli i percepcji, uwagi NINDS.

Zakłócenie cholesterol

Białka związane z chorobą Huntingtona, wydają się przeszkadzać właściwej akumulacji cholesterolu w mózgu, raporty MayoClinic.com. Normalnie, cholesterol pomaga ułatwić zdrowia komórek mózgu i komunikację, ale zakłócenia w swoich działaniach mogą wywołać problemy z mowy, zdolności motorycznych i poznawczych (myśli) umiejętności.

Rozważania

W niektórych przypadkach choroba Huntingtona może rozwinąć się z noninherited zmiany genu Huntingtona, które występują w trakcie rozwoju nasienia.