Digidexo.com

Creighton modelu i metody, aby zajść w ciążę

Creighton modelu FertilityCare System (CRM) jest używany do wykrywania kobiety okres owulacji każdego miesiąca. Jest znany jako metoda planowania rodziny, ponieważ pomaga parom, aby uniknąć zajścia w ciążę bez stosowania antykoncepcji. Dla tych, którzy nie chcą zajść w ciążę, ta metoda planowania rodziny może pomóc koncepcja stanie szybko i bez pomocy z zewnątrz, takie jak zastrzyki hormonalne.

O

Każda kobieta, która jest w stanie odtworzyć ma miesięczny cykl, który obraca się wokół jaj. Raz w miesiącu, kobieta jajeczkuje, co oznacza, że ​​uwalnia jajo, które jest gotowe do zapłodnienia przez plemniki mężczyzny. Podczas zapłodnienia, kobieta zajdzie w ciążę. Jeśli jajko nie jest zapłodnione, rozpoczyna się miesiączka. Model Creighton skupia się na idei, że jeśli kobieta studiuje jej cykl tyle blisko, będzie wiedziała dni ona może zajść w ciążę i dni, że nie jest.

Cykl uczenia się

Według metody Creighton, upławów kobiety lub śluzu, jest znakiem ostrzegawcze do jej cyklu. Musisz spojrzeć na swoje śluzu codziennie, z wyjątkiem tygodnia, że ​​miesiączki. Należy zwrócić uwagę na kolor, konsystencję i lepkość tego. W przypadku nie wypełnienia śluzu, nie są owulacji. Kiedy masz zamiar rozpocząć owulacji, absolutorium jest lepki i mętny. Gdy zaczyna owulacji, śluz jest rozciągliwy i jasne. Jest podobny w wyglądzie i do osobistego smaru.

Jak wykorzystać wiedzę

Celem Creighton Model jest dla kobiety, aby poznać jej harmonogram owulacji bez konieczności patrzenia na jej absolutorium śluzu. Po kilku miesiącach studiowania swój cykl, powinieneś być w stanie przewidzieć dni płodne. Model Creighton nie został zaprojektowany do zastosowania w połączeniu z podtrzymania ciąży. Jeśli kobieta chce mieć dziecko, powinna mieć seks na jej dni płodnych. Jeśli ona nie chce uprawiać seksu, ona nie powinna mieć seks na jej płodne dni. W przypadku prawidłowego stosowania, model Creighton jest 99 procent skuteczności. Kobiet z nieregularnymi cyklami powinien zobaczyć się z lekarzem na temat śledzenia swoje dni płodne.