Digidexo.com

O Uroxatral Side Effects

Uroxatral jest lek na receptę stosowany w leczeniu mężczyzn z powiększeniem prostaty, choroby zwanej również łagodny rozrost gruczołu krokowego. Działa poprzez blokowanie receptorów dróg moczowych niższe, które pomagają prostaty odpocząć. To pomaga poprawić przepływ moczu i leczenia niektórych objawów rozszerzonej prostaty. Uroxatral jest markowy lek produkowany przez Sanofi Aventis. W jego ogólnym formie, to się nazywa alfuzaosin.

Ciśnienie krwi

W rzadkich przypadkach, Uroxatral może powodować obniżenie ciśnienia tętniczego nagle do niebezpiecznego poziomu. To może spowodować zawroty głowy, zawroty głowy lub omdlenia. Pacjenci powinni unikać jazdy, obsługi maszyn lub wykonywania innych czynności wymagających skupienia i koncentracji, dopóki nie wiemy, jak leki będą ich dotyczyć. Jest również wskazane dla pacjentów do podjęcia Uroxatral przed snem, aby zapobiec zawroty głowy i zawroty.

Sexual Side Effects

Zdecydowana większość mężczyzn biorących Uroxatral nie doświadczają żadnych seksualnych skutków ubocznych leku. Jednak w rzadkich przypadkach, niektórzy mężczyźni mogą wystąpić przedłużona i bolesna erekcja, trwającego dłużej niż 4 godziny. Natychmiast powiadomić lekarza, jeśli występuje to. Niektórzy mężczyźni mogą również zauważyć spadek funkcji seksualnych i umiejętności, i to powinno być zgłoszone do lekarza, jak również.

Niż poważne działania niepożądane

Według badań klinicznych prowadzonych przez Sanofi Aventis, najczęstsze działania niepożądane Uroxatral są bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy i zakażenia górnych dróg oddechowych. Te skutki uboczne nie są powodem do niepokoju, ale zgłosić je lekarzowi, jeśli staną się uciążliwe.

Poważne działania niepożądane

W rzadkich przypadkach, u pacjentów przyjmujących Uroxatral mogą wystąpić poważne skutki uboczne, które mogą wskazywać na ewentualne powikłania. Niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących: przetrwałym lub silny ból brzucha; ból w klatce piersiowej; ból pleców; szybkie lub nieregularne bicie serca; blade stolce i żółtaczka.

Interakcje leków

Uroxatral znany jest interakcja z kilkoma innymi lekami, a w niektórych przypadkach może zwiększyć prawdopodobieństwo odczuwania skutków ubocznych. Biorąc Uroxatral z alfa-blokery, beta-blokery, inhibitory proteazy HIV, azolowe leki przeciwgrzybicze i inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, zwiększa się ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych Uroxatral, takiego jak niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi.