Digidexo.com

Najczęstsze przyczyny krwioplucie

Krwioplucie, albo odkrztuszanie krwi, jest chorobą, która jest albo przejawem poważniejszej choroby podstawowej lub zaburzenia, lub jest wynikiem pewnych testów medycznych, które podrażnienie dróg oddechowych. W pewnych okolicznościach, warunek ten będzie wymagało pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Krwioplucie może mieć wiele przyczyn i objawów, a wskaźniki byłoby ustalenie, czy należy zgłosić się do lekarza.

Definicja

To nie jest normalne, że kaszel się krew z dróg oddechowych. Istnieją zasadniczo dwa stopnie powagi odkrztuszanie krwi. Można wybulić tyle, że oddychanie jest zaburzone, które wymaga natychmiastowego leczenia. Lub może wybulić niewielkie ilości krwi, które powinny skłonić do wizyty u lekarza, aby upewnić się, że nie jest to początek bardziej poważnego stanu. Jeśli jesteś palaczem, to jest bardziej prawdopodobne, że krwioplucie wskazuje na poważny problem.

Ogólnoustrojowe Przyczyny

Przyczyny tej choroby waha się od ciężkiej choroby z mniejszymi problemami, takich jak krwawienie z nosa, że ​​kapiącymi krwi w płucach. Ciężkie warunki obejmują zakrzep krwi w płucach, oskrzeli, raka, mukowiscydozę, zespół Goodpasture'a, zapalenie naczyń krwionośnych w płucach (zapalenie naczyń), wdychając krwi do płuc (aspiracji do płuc), obrzęk płuc, zapalenie płuc, tocznia rumieniowatego układowego i gruźlica. Więcej drobne przyczyny to zapalenie oskrzeli, podrażnienie gardła z gwałtownym kaszlem, krwotok z nosa, że ​​kapie krew w dół do płuc i krtani.

Inne przyczyny

Badania medyczne, takie jak bronchoskopia, laryngoskopii, biopsji płuca, mediastinoskopii, spirometria, wycięcie migdałków i górnych dróg oddechowych biopsji wszystko może spowodować kaszel krwią. Jednakże, uznaje się, jako efekt uboczny, test ten nie jest poważny w sobie.

Inne objawy

Niektóre objawy, które mogą towarzyszyć krwioplucie należy zauważyć, jak mogą pomóc lekarzowi określić przyczynę. Jeśli odkrztuszanie krwi towarzyszą zawroty głowy, zamroczenie lub pragnienia, może to być oznaką poważnej utraty krwi. Krew w moczu, ból w klatce piersiowej, gorączka i duszność są inne wskaźniki cięższej przyczyny, że wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Ostrzeżenie

Krew jest zakaszlała się z dróg oddechowych jest zwykle jasnoczerwony lub rdzawe i musujący z mieszane z powietrzem i śluzu. Jeśli masz niewyjaśniony krwioplucie i jesteś odkrztuszanie więcej niż kilka łyżeczek krwi, zwłaszcza jeśli towarzyszą zawroty głowy, zamroczenie lub ciężka duszność, wezwać pogotowie i szukać natychmiastowej pomocy medycznej.