Digidexo.com

Informacje na przewlekłą obturacyjną Disorder

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD) jest postępującą chorobą, która dotyka płuc. Kiedy powietrze jest wdychane, to przemieszcza się w dół do tchawicy oskrzeli w płucach. POChP powoduje oskrzelików i pęcherzyków w płucach tracą elastyczność. Ściany pęcherzyków rozbić, tworząc większe pęcherzyki powietrza. Dróg oddechowych również puchnąć i zatkania śluzem. Objawy POChP zaczynają powoli i pogarszają się z czasem.

Czynniki ryzyka

Według National Heart, Lung, and Blood Institute, największym czynnikiem ryzyka jest palenie lub historia palenia.

Objawy

Objawy POChP to świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej, duszność i kaszel z produkcji śluzu. Późniejsze objawy są częste przeziębienia, obrzęk kończyn i niebieskawy kolor warg.

Diagnoza

Lekarze używać oznak i objawów, historii medycznej i badań, takich jak badania funkcji płuc, spirometria, RTG i badań gazów krwi tętniczej do zdiagnozowania POChP.

Leczenie

Przewlekła obturacyjna choroba płuc traktuje się rozszerzające oskrzela, steroidy wziewne rehabilitacji płuc, terapia tlenowa, bullectomy, operacje redukcji objętości płuc i przeszczepu płuc.

Inne nazwy

Inne powszechne nazwy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc to przewlekła choroba obturacyjna dróg oddechowych, przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, rozedmę płuc i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.