Digidexo.com

Jakie są metody leczenia na objawy SM?

Stwardnienie rozsiane lub MS, jest przewlekłą chorobą, która atakuje układ nerwowy uszkodzenia powłoki mieliny chroniącą układ nerwowy. MS jest trudne do zdiagnozowania w początkowej fazie, ponieważ objawy mogą zniknąć na kilka miesięcy, a następnie ponownie.

Przyczyny

Infekcje wieku dziecięcego, genetyka i inne czynniki mogą być przyczyną występowania i rozwoju SM.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, objawy SM mogą obejmować osłabienie lub drętwienie w jednej lub więcej kończyn, upośledzenie lub utrata wzroku i zmęczenia. Ból i mrowienie w różnych częściach ciała, drżenia i zawroty głowy zgłaszano również z MS.

Leki

Kortykosteroidy mogą być przewidziane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i interferony mogą być stosowane do opóźnienia nasilenie objawów MS. Glatirameru blokuje destrukcyjne ataki układu odpornościowego organizmu na układ nerwowy.

Inne terapie

Fizjoterapeutów lub zawodowe mogą uczyć pacjentów wzmocnienie i ćwiczenia rozciągające, aby pomóc im w ich codziennej działalności.

Styl życia

Pacjenci z SM mogą wystąpić pewne ulgi od objawów, jeśli się wystarczająco dużo odpoczynku, unikać ekstremalnych temperatur i uzyskać regularne ćwiczenia aerobowe.