Digidexo.com

Efekty sumatryptanu

Sumatryptan jest lek na receptę. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu migreny, bólu głowy. Sumatryptanu nie zatrzymać migreny dzieje, ale zamiast łagodzi jej objawy. Lek ten jest klasyfikowany jako tryptanu, znany również jako agonisty 5-HT. Istnieją różne efekty tego leczenia migreny.

Funkcja

Kiedy ludzie doświadczają nieprzyjemnych migreny bóle głowy, naczynia krwionośne, które znajdują się w ich głowach się znacznie szerszy. W rezultacie, aby zmniejszyć funkcje sumatryptanu naczynia krwionośne, co czyni je powracają do ich zwykłym stanie. To działa, aby zapewnić ustąpienie objawów migreny, takich jak silny ból głowy.

Większość częstych działań niepożądanych

Inne niż dostarczanie ulgę objawów migreny (takich jak ból głowy, nadwrażliwość na światło i dźwięk, i nudności), sumatryptanu może także przynieść na niektórych efektów ubocznych. Istnieją różne stosunkowo częste działania niepożądane leku, takie jak uderzenia gorąca, ucisku w klatce piersiowej lub ucisku, niezwykłych wrażeń (jak drętwienie, pieczenie, ciśnienia i ciepła), zawroty głowy, zawroty głowy, nieprzyjemny smak zalegających wewnątrz jamy ustnej, ból szyi i uczucia osłabienie. Te działania niepożądane zwykle ustępują szybko (jak organizm przystosowuje się do leczenia migreny), ale jeśli któryś z nich i są szczególnie trwałe, lub jeśli się bardziej intensywne w czasie, należy powiadomić lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Inne częste działania niepożądane

Inne częste i zwykle niewielkie działania niepożądane sumatryptanu obejmują senność, uczucie dyskomfortu gardła, uszu i nosa, skurcze mięśni lub ból, nadmierne pocenie się, kłopoty z przełykaniem, ból żuchwy, niepokój, nerwowość, bóle żołądka i ślinić mniej. Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych i nie odejdzie szybko, lub jeśli są szczególnie problematyczne, trzeba powiadomić o tym lekarza.

Niezbyt częste działania niepożądane

Istnieje również kilka bardzo rzadkie skutki uboczne tego migreny medycynie. Ponieważ te działania niepożądane występują rzadko, mogą mieć jakieś szkodliwe efekty i dlatego wymagają doraźnej pomocy medycznej. Te niezbyt częste działania sumatryptanu są astma, tkliwość piersi, niski lub wysoki poziom cukru we krwi, omdlenia, kołatanie serca, podniesione lub obniżone ciśnienie krwi i zaparcia.

Poważne skutki uboczne

Istnieją również poważne działania niepożądane sumatryptanu, jak drgawki, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia, ucisk w klatce piersiowej lub skrajny ból, zaburzenia widzenia (takich jak utrata wzroku), nagłych i ekstremalnych ból brzucha i krwawe biegunki. Jest mało prawdopodobne, poważne reakcje alergiczne sumatryptan, lecz są także uważane za silne działanie leku. Niektóre znaki mieć świadomość należą zaburzenia obrzęk, nietypowe wysypka na skórze, duszność, świszczący oddech, pokrzywka, świąd.