Digidexo.com

Jak wrócić do aktywności po ścięgna Achillesa

Achilles ścięgna jest bolesny stan, który występuje, gdy do zapalenia ścięgna Achillesa. Ten cięgno jest ważna dla bardzo zgięcia Foot i przepływu, ponieważ łączy wiele mięśni łydki na pozostałej części stopy. Może on wystąpić z zwiększenie prędkości lub odległości, że jest prowadzony zbyt szybko, lub nadużywania. Aby zapobiec coraz ścięgien, używać odpowiedniego obuwia i rozgrzewki i schłodzenia prawidłowo podczas ćwiczeń.

Instrukcje

Zacznij powoli. Nie staraj się spieszyć się z powrotem do normalnej działalności, lub będziesz po prostu skończyć ponownie raniąc ścięgno. Zapalenie ścięgien wymaga czasu, aby uzdrawiać i próbuje wcisnąć spowoduje tylko więcej zapalenie i ustawić z powrotem. Powróć do normalnego działania w ciągu kilku tygodni. W pierwszym tygodniu, należy się ograniczyć sposób aktywna, to jak to możliwe.

Stretch często. Rozciągnąć mięśnie łydek, dotykając dłońmi do ściany z przedłużone ramiona i stopy płasko. Potem, powoli ugnij kolana i pochylić się do ściany, utrzymując swoje nogi proste, a stopy płasko na ziemi. Również obracać zanieczyszczoną kostkę z ruchem okrężnym, aby utrzymać go luzem. Powtórzyć kilka razy dziennie, w szczególności przed i po wysiłku fizycznym.

Ice kostkę. Podczas odbudowy ścięgna Achillesa, lód tyłu kostki kilka razy dziennie.

Weź leki przeciwzapalne. Ibuprofen jest najlepszym tego rodzaju bólu, a także zachować ten zapalenie pod kontrolą. Bądź ostrożny przy zbyt wiele (więcej niż zalecana dawka) jednak, jak może podrażnić żołądek.

Masaż obszar ścięgna. Kilka razy dziennie, szczególnie jeśli czujesz, że zaczynasz zaostrzenia, masować plecy chorej pięty, aby pomóc utrzymać je luzem i zapobiec obrzęk.

Zacznij od chodzenia. W pierwszym tygodniu, gdy jesteś odzyskiwania, ograniczyć chodzenie na mniej niż kilometr dziennie. Drugi tydzień, zwiększyć chodzenia do nie więcej niż trzy mile dziennie. Po jesteś w stanie chodzić kilka kilometrów bez bólu, stopniowo zaczynają biegać w wolnym tempie, stopniowo zwiększając tempo, dopóki nie są w stanie pracować z pełną prędkością bez bólu. W tym momencie, można uczestniczyć w innych sportach, które wymagają nagłego zatrzymywania i uruchamiania i zmiany kierunku.