Digidexo.com

Znaki i objawy choroby przełyku

Każda forma choroby przełyku może być frustrujące dla chorego pacjenta. Istnieje wiele objawów i znaki wspólne pomiędzy kilkoma rodzajami chorób przełyku, dzięki czemu diagnoza dość trudne. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na jakiekolwiek z tych objawów lub objawy, zasięgnąć porady lekarskiej.

Rodzaje

Istnieje kilka typów chorób przełyku, w tym zakażenia, które potencjalnie mogą prowadzić do choroby przełyku. Obejmują one, przełyku z dysfagią przełyku, chorobę refluksową przełyku (GERD) i raka.

Połykania

Istnieje około 50 par nerwów i mięśni zaangażowanych w proces połykania. Kiedy te mięśnie są dotknięte chorobą, połykanie może być bardzo trudne.

Ból

Nie jest zaskakujące, że wiele chorób przełyku może powodować łagodne do ciężkiego bólu. Ból może być obecny w każdej chwili, tak jak stały, tępy ból w klatce piersiowej lub achy przy przełykaniu.

Zgaga

Zgaga jest dobrze znanym stanem, w którym klatki piersiowej czuje, gdy pali się wewnątrz. Spalanie może rozprzestrzeniać się przełyku, a także może powodować nieprzyjemny, kwaśny, jak smak.

Acid Reflux

Tak jak w przypadku zgagi, wielu pacjentów cierpiących z powodu chorób przełyku również cierpią z powodu refluksu kwasu. Refluks jest chorobą, w której występuje zarzucanie kwasów żołądkowych i żywności.