Digidexo.com

MS Objawy u mężczyzn

Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą neurologiczną, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy, nerwy wzrokowe). Ciało atakuje mieliny, osłonki tłuszczowej, która chroni włókna nerwowe. Powstały blizny nazywa rozsiane. Objawy mogą być nieprzewidywalne i znacznie się różnią się od osoby do osoby, chociaż mężczyźni i kobiety mają takie same objawy ogólne.

Początkowe objawy SM u mężczyzn

Pierwszym objawem zwykle występuje u mężczyzn z SM jest mrowienie lub osłabienie kończyn lub drętwienie kończyn (górnych i dolnych). Inni mogą najpierw wystąpić nagłe zmiany wizji, takich jak podwójne widzenie, słaby kontrast, ból oka lub ciężkiego zacieranie.

Wspólne działanie fizyczne

Najczęstsze objawy SM u mężczyzn to problemy z chodu, koordynacji i równowagi, w tym zawroty głowy i zawroty głowy. Zaburzenia czynności może występować w pęcherza lub jelit, takich jak zaparcie i biegunkę. Mięśnie mogą stać się mocno lub skurcz. Przewlekły ból kliniczne jest także wspólne.

Skutki MS na funkcje rozrodcze

Ludzie z SM często cierpią na zaburzenia erekcji, zmniejszenie czucia penisa, trudności wytrysku i utrata libido. Zmęczenie i depresja może również wpływać na funkcje seksualne.

Efekty poznawcze i emocjonalne

Mężczyźni z SM mają często trudności z funkcjami poznawczymi. Mogą one rozwijać wahania nastroju i często cierpią z powodu ciężkiej depresji.

Rzadsze działania

Mniej częste objawy SM u mężczyzn to problemy z mowy, połykania i oddychania. Rzadko, ludzie mogą odczuwać bóle głowy, drgawki i utrata słuchu. Czasami nieprawidłowe odczucia, takie jak swędzenie i przeszywający ból występuje.