Digidexo.com

Uszkodzenia stożka rotatorów

Ludzkie ramię jest cudem inżynierii. Jeszcze uszkodzenie stożka rotatorów może zakłócić delikatną równowagę, czyniąc ramię i ramię wszystkich, ale bezużyteczne. Wiedząc, jak rozpoznać i leczyć uraz stożka rotatorów może ograniczyć szkody i zachować czas powrotu do minimum.

Fakty

Cztery ścięgna i mięśnie otaczające ramię są zbiorczo określane jako stożka rotatorów. Mięśnie te połączyć ramię kość łopatki i zabezpieczyć kulę ramienia do gniazda na ramię. Rotatorów zapewnia ramię z największym zakresie ruchu każdego stawu w organizmie człowieka.

Podrażnienie lub uszkodzenie tych mięśni może spowodować obrażenia rotator-mankietu, powodując osłabienie lub ból w ramieniu. Mankiety rotator są zazwyczaj rannych w wyniku powtarzającego się stresu. Takie urazy są powszechne u sportowców, zwłaszcza dzbany Rozgrywający i baseball.

Identyfikacja

Ból na szczycie barku i ramienia jest pierwszą oznaką uszkodzenia pierścienia rotatorów. U niektórych chorych ból przemieszcza się w dół po stronie ramienia i do łokcia. W rezultacie ramię utraci siłę. Ta słabość sprawia, że ​​trudno, aby podnieść rękę, a nawet prowadzić działalności przyziemne jak ubieranie się, czy mycie zębów.

Rodzaje

Istnieją trzy główne rodzaje urazów pierścienia rotatorów. Pierwszym z nich jest przewlekłą rozdzieranie, co wynika z powtarzającego się naprężenia lub naturalne różnice w konstrukcji ramion, które powodują dyskomfort. Drugi typ jest ostra rozdzieranie wywołane przez nagły uraz, takie jak nieoczekiwane upadku lub próba podniesienia ramienia przeciwko dużym oporem. I w końcu, istnieje ścięgna, który jest zapalenie mięśnia powodu nadużywania.

Leczenie

Większość urazów rotatorów może być traktowane z fizykoterapii. Chodzi o to, aby wzmocnić mięśnie i przywrócić elastyczność w ramię. Czas regeneracji zależy całkowicie od stopnia ciężkości urazu i może mieścić się w zakresie od trzech tygodni do kilku miesięcy.

W poważniejszych przypadkach, lekarze mogą używać sterydów zastrzyki uspokoić ból i stan zapalny. Duże łzy w stożka rotatorów może wymagać interwencji chirurgicznej.

Zapobieganie

Wykonując kilka prostych ćwiczeń może wzmocnić stożka rotatorów i zapobiec przyszłym problemom. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonane z lekkich ciężarków. Dążyć do 20 do 30 powtórzeń, za każdym razem. Należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia bólu.

Na pierwszym ćwiczeniu, leżeć na brzuchu na łóżku lub stole. Rozszerz swoje ramię z Państwa strony na poziomie barku i zegnij łokieć pod kątem 90 stopni. Utrzymując łokieć zgięte, powoli podnieść rękę. Zatrzyma się, gdy twoja ręka jest na wysokości barku. Dolna i powtórz, aż ręka jest zmęczona.

Na drugim ćwiczeniu, połóż się na prawym boku z prawej ręki przedłużony nad głową. Umieścić zwinięte ręcznik pod prawą pachą dla zwiększenia stabilności. Teraz, z lewą ręką na swojej stronie i zgięty łokieć pod kątem 90 stopni, lewego przedramienia pozwalają odpocząć na swojej klatce piersiowej, dłoni w dół. Utrzymując łokieć i ramię zakotwiczone w miejscu, powoli unieś lewą rękę, aż będzie na wysokości barku. Dolna i powtórz, aż ręka jest zmęczona.