Digidexo.com

Jak leczyć ból mięsień łydki

Obolały mięsień łydki zazwyczaj wynika z nagłego lub wyjątkowo duży wysiłek prowadzący do napięcie mięśni. Stres, zimno, a niedobór witaminy może być także przyczyniając czynniki. Z tego typu kontuzji, mięśnie z tyłu nogi stają się przetarg i mocno z powodu łez w włóknach mięśniowych. Obolały mięsień łydki może być dość ciężka, czasem nawet utrudnia chodzenie; takie przypadki mogą zasługiwać na wizytę do lekarza. Łagodny szczep ma powodu do niepokoju i może być traktowane łatwo, bez konsultacji z lekarzem.

Instrukcje

Instrukcje

Ice ból łydki. Jest to uważane za najbardziej skuteczną metodą łagodzenia bólu z ból mięśni. Lód obszar około 15 minut cztery razy dziennie, aż obrzęk i ból ustępują. Należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą przez owijanie okład z lodu w małym ręcznikiem. Trzymaj nogi podniesione i uruchomić w miarę możliwości w ciągu 24 godzin oblodzenia.

Weź ból over-the-counter i gorączka reduktor. Ibuprofen, aspiryna i paracetamol są wszystkie skuteczne leki przeciwbólowe. Upewnij się, aby coś zjeść przed podjęciem tych pigułek. Odczekaj 24 godziny, aby rozpocząć biorąc leki przeciwbólowe.

Noś kompresji w celu zmniejszenia obrzęku. Bandaże uciskowe są dostępne w większości aptek. Zawinąć się do wsparcia, ale nie dokręcać bandaż do punktu, gdzie cyrkulacja jest zagrożona.

Za pomocą poduszki elektrycznej, jeśli nadal występują bóle po czterech lub pięciu dni. Użyj ciepło po powrocie do aktywności fizycznej, zwłaszcza przed rozciąganiem i ćwiczeń.

rozciągnąć mięśnie łydek przed przystąpieniem do wysiłku fizycznego, jak działa. Rozciągnąć często w ciągu dnia, aby uniknąć skurcze i następnie ból.

Zapytaj lekarza o ćwiczenia siłowe ćwiczenia można zrobić, aby zapobiec naciągnięciu łydki w przyszłości. Zapytaj trenera sportowego o prawidłowej technice ćwiczeń.

Wskazówki

  • Uzyskać dużo odpoczynku i unikać aktywności fizycznej w leczeniu najbardziej boli łydka. Nie spiesz się, bo można było odzyskanie likwidacji w gorszym stanie.
  • Ciepła kąpiel może pomóc uspokoić mięśnie.
  • Zdrowa dieta pełne owoców i warzyw może pomóc zmniejszyć naprężenia mięśni w przyszłości. Pij dużo wody, aby pobyt uwodniony.
  • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli ból nie lepiej w ciągu tygodnia.