Digidexo.com

Infekcje, które powodują ból szyi

Ból szyi jest z pewnością niewygodne, bez względu na przyczynę. Niestety, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ból szyi może być spowodowane warunkami innymi niż te, które wpływają na mięśnie. Ból szyi może być objawem poważnego schorzenia lub zakażenia, a jeśli to nie jest zaburzeniem prawidłowo zdiagnozowane i leczone, mogą prowadzić do znaczących komplikacji, a nawet śmierci.

Chłonnych

Chłonnych to słowo używane do opisania infekcji, która atakuje węzły chłonne. Choroby atakujące kanałów chłonne są dalej lymphagitis. Zapalenie węzłów chłonnych jest zwykle spowodowane przez wirusa lub bakterii i może lub nie może być objawem innej choroby podstawowej, takich jak odra, dżumy, chłoniaka Hodgkina, sarkoidoza i AIDS.

Chłonnych wywołuje sweling węzłów chłonnych, z których wiele znajduje się w szyjce. Osobnika cierpiącego na tę chorobę doznają umiarkowany ból szyi, aż zacznie się usunąć zakażenie i obrzęk węzłów chłonnych spada.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje się, zwłaszcza na wszystkich stawów w ciele, które zawierają płyn maziowy. Wszystkie połączenia szyjki zawierają płyn maziowy, a problemem jest to, że pęcznienie spowodowane reumatoidalne flareup umieści nadmiernego nacisku na rdzenia kręgowego i pnia mózgu.

W przypadku leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, zwykle będziesz czuć ból lub sztywność w szyi podczas flareup ze względu na obrzęk stawów. Jak twój choroba postępuje i błony maziowej stawów są zniszczone, poczujesz ból w bardziej spójny sposób, jak kręgi w szyi stać się niestabilny.

Carotidynia

Carotidynia to stan chorobowy, który powoduje, że tętnice szyjne i gałęzie płynących do i od nich w celu rozszerzenia lub pęcznieje. W wielu przypadkach obrzęk spowodowany przez zakażenia wirusowe, ale mogą być także powodowane przez nie arterioscleroris lub identyfikację przyczyny.

Jeśli masz carotidynia, poczujesz czułość w pobliżu tętnicy szyjnej (w pobliżu strefy na głowie, gdzie dotknąć świątynie), bóle głowy i znaczny ból szyi. Stan, czasami określanych również jako dolna pół głowy lub migreny kosmetyczna może powodować bóle nie tylko w szyjce, ale w dolnej szczęce, jak również.

Mononukleoza

Wraz ze zmęczenia, ból szyi sztywne lub jest bardzo częstym objawem infekcji wirusowej znanej jako mononukleoza. Jeśli masz mononukleozę, można zauważyć, że węzły chłonne w szyi są spuchnięte i powiększony. Z tego powodu obrzęku, szyi staną się ból i trudno się poruszać. Ból odejdzie jak infekcja zaczyna się wyczyścić, ale w wielu przypadkach, to trwa około sześciu do ośmiu tygodni, aby całkowicie odzyskać.

Zapalenie opon mózgowych

Bakteryjne zapalenie opon mózgowych jest poważnym stanem chorobowym zainfekowanie opony mózgowe obejmujące mózg i rdzeń kręgowy. Objawy zapalenia opon mózgowych często, że są mylone z grypą, w tym gorączkę, bóle głowy, zmęczenie mięśni, dreszcze, nudności i wymioty.

Jednym z najbardziej znaczących objawów, jednak sztywność karku. Pacjenci z zapaleniem opon mózgowych mają tyle bólu i sztywności, że nie można przenieść na szyi z boku na bok i, w wielu przypadkach, nie mogą nawet obniżyć swoje podbródki do piersi. Należy natychmiast zwrócić uwagę na świadczeniodawcę, jeśli masz sztywne, bolesne szyi, szczególnie w połączeniu z dowolnym z powyższych objawów.