Digidexo.com

Ból pleców szyjnego

Ból szyjki macicy wpływa na szyję. Kręgosłup szyjny składa się z siedmiu kręgów, które są odpowiedzialne za wsparcie głowicę ważenia piętnaście lub więcej kilogramów, obraca się o 180 stopni, 90 stopni, wyginanie obu stronach i przechylania 120 stopni w kierunku każdego ramienia. Ze względu na to wszystko, szyja jest szczególnie podatne na uszkodzenia i odkształcenia.

Urazy szyi

Uraz szyi do szyi, który posiada osiem korzeni nerwowych, może stworzyć wiele bólu. Najczęstszą formą urazu szyi jest Whiplash, która występuje, gdy szyja jest hyperextended lub hyperflexed. Mięśnie wokół szyi dokręcić i umowa, powodując ból.

Starzenie

Starzenie się może powodować ból szyi, gdy towarzyszy mu zaburzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa, takimi jak zapalenie kości i stawów, zwężenie kanału kręgowego i chorobą zwyrodnieniową dysku. Ból i drętwienie może wystąpić i powodować problemy w mobilności i codziennych czynności.

Postawa

Słaba postawa może tworzyć ból w naszych kręgów szyjnych, jak również. Nasz szyi kompensuje dla naszego braku postawy i tworzy nierównowagę dla całej naszej tyłu. Ponadto, otyłość i osłabione mięśnie brzucha mogą umieścić nacisk na szyję i osłabiają je.

Choroby kręgosłupa

Objawy, takie jak ból długotrwały i problemami neurologicznymi należy traktować poważnie, ponieważ mogą to być objawy poważniejszych dolegliwości. Kompresja rdzenia kręgowego, nowotwory kręgosłupa i złamania kręgosłupa mogą spowodować tego typu objawów.

Leczenie raka szyjki Back Pain

Ćwiczenia w celu zwiększenia siły mięśni szyi może pomóc w zmniejszeniu bólu szyjki. Masażu i hydroterapii może również pomóc. Są często zalecane leki, takie jak ibuprofen lub paracetamol. Poważny, przewlekły ból może wymagać recepty od lekarza. Leki często przepisywane do szyjki macicy bóle pleców to narkotyki i zwiotczające mięśnie.