Digidexo.com

Jak wzmocnić mięśnie z mózgowym porażeniem dziecięcym

Porażenie mózgowe (CP) jest schorzeniem neurologicznym, które dotyka ruchu ciała i koordynację mięśni. Większość przypadków CP rozwinąć chwilę w życiu płodowym. Płodowej uszkodzenia, takie jak udar mózgu płodu, urodzin lub powikłań, takich jak brak tlenu przy urodzeniu, sposoby CP rozwija. Objawem CP jest słabe mięśnie. Wzmocnienie mięśni u pacjentów z grupy CP jest trudne, ale można zrobić. Nie ma jednej metody na wzmocnienie mięśni u pacjentów z CP, ponieważ każdy przypadek jest inny CP. Konsultacji z lekarzem o wzmocnienie mięśni dla Ciebie lub Twoich bliskich jeden z CP to najlepszy punkt wyjścia dla wzmocnienia mięśni (patrz bibliografia 2).

Instrukcje

Porozmawiaj z lekarzem wzmocnienia mięśni dla Ciebie lub bliskiej osoby z CP. Lekarz może napisać receptę na terapię, jak fizykoterapii i terapii wodnych, i sugerują, szpital, centrum rehabilitacji lub inny obiekt, który oferuje terapię.

Nawiązanie do sugestii lekarza i spotkać się z terapeutą w terapii. Pracy z jednego na terapeuty regularnie poprawi skuteczność terapii sesji.

Ustaw cele dla wzmocnienia mięśni. Terapeuta będzie w stanie zapewnić procedury ćwiczeń, które pomogą ci pracować w kierunku osiągnięcia swoich celów.

Oceniaj swoje postępy. Jak osiągnąć swoje cele, wyznaczać nowe cele, więc nadal wzmacniające mięśnie.

Kontynuuj cykl wyznaczania celów, pomiaru postępów i ustalania nowych celów. CP jest ustawiczne zadawanie i mięśnie muszą być ciągle pracował.

Wskazówki

  • Przed ćwiczeń na własną rękę zawsze skonsultować się z terapeutą.
  • Wszelkie problemy należy rozwiązać saldo przed rozpoczęciem pracy na górnej partii ciała.
  • Terapia w środowisku wodnym jest korzystne dla pacjentów CP o ograniczonej sprawności ruchowej. Woda daje mięśni większy zakres ruchu (patrz Bibliografia 1).
  • Terapia zajęciowa jest inny rodzaj terapii, która może obejmować ćwiczenia na wzmocnienie mięśni. Ćwiczenia terapii zajęciowej są zorientowane na zadania, w przeciwieństwie do terapii fizycznej, która skupia się na rosnącej siły mięśniowej (patrz referencje 3).