Digidexo.com

Leczenie kontuzji mięśni łydki

Mięśnie łydek w człowieku są dwa duże grupy mięśni, które rozciągają się od regionu kolana w dół do pięty. Kiedy te mięśnie poczuć łzy, szczepy lub ciągnie istnieje specyficzny sposób leczenia, które mogą pomóc im poprawić.

Reszta

Reszta jest niezbędna do leczenia rannego mięsień łydki. Indywidualnej powinny unikać wysiłku fizycznego, który mógłby dodatkowo zranić okolicę.

Zimno

Stosowania na zimno szybko do mięśnia łydki po kontuzji może złagodzić wewnętrzne krwawienie w mięśniach. Następnie, stosując zestawy lodu przez okres od 15 do 20 minut aż cztery razy dziennie da.

Kompresja

Sobie bandaż kompresji na podudzia może powstrzymać obrzęk, ale taka banda nigdy nie powinno być zbyt mocno.

Wysokość

Podczas pierwszych 24 godzin po urazie łydki, rozsądne jest, aby podnieść nogi wyżej niż dotknięte poziomie serca, tak długo, jak to możliwe.

Unikaj aspiryny

Podczas gdy aspiryna czy ibuprofen może obniżyć obrzęk, leki te mają negatywny wpływ na krzepnięcie, a ludzie powinni ich unikać w pierwszym dniu po urazie.

CV aktywny

Po jakikolwiek dyskomfort z ostrej kontuzji łydki nie ma, człowiek może zdecydować, czy on lub ona może wrócić do aktywności fizycznej, jest pewny, aby rozciągnąć mięśnie łydki delikatnie przed robić.