Digidexo.com

Na temat różnych rodzajów masaży FootStopy są najbardziej przepracowany części naszego ciała. Ponoszą one cały ciężar naszego dnia wagi po dniu. Często otaczają je w restrykcyjny biegu takie jak skarpetki i tenisówki lub pończochy i wysokie obcasy. Pod koniec długiego dnia, nasze stopy zasługują na trochę szczególnego traktowania wielu sposobów oni byli dla nas dobry. Masaż stóp jest najlepszym sposobem, aby zrelaksować umysł i mięśnie i ożywić swoje nogi. Ale od czego zacząć? Masaż stóp jest czymś więcej niż tylko tarcie zmęczone stopy. Istnieje kilka rodzajów masażu stóp, a na pewno znajdziesz taki, który przyniesie nowe życie z powrotem na nogi.

Historia

Masaż stóp jest już tak długo, jak ludzie mają. Kiedy mięśnie są obolałe, pierwszym skojarzeniem jest ich trzeć. Ponad 5000 lat, Chińczycy używali masaż stóp jako technika uzdrawiania. W 1900, masaż stóp, który zaangażowany nacisk na reflex punktów stał nowoczesny refleksologia stóp.

Typ

Jednym z typów masażu stopy oparte jest na refleksoterapii. To jest również często nazywane chiński masaż stóp. W tego typu masażu stóp, masażu koncentruje się na pewnych punktów nacisku. Te punkty ciśnienia odnoszą się do przepływu energii między nimi i innych części ciała. Jak ciśnienie masażu jest umieszczone na tych świateł punktów, energia nie jest już zablokowane, ale może płynąć swobodnie i złagodzić te części ciała z bólu, choroby i choroby. Chiński masaż stóp jest tak wiele o innych częściach ciała, jak to jest stopy.
Tajski masaż stóp jest podobny do Chińczyków tym, że zwraca uwagę na reflex punktów na stopie. W tajskiego masażu stóp, kija, a nie ręce, jest często używany do stymulowania tych punktów i zwolnić przepływ energii.
Ręka z masowania stóp to nie tylko tarcie ruchów. Korzystanie z rąk w masażu stóp obejmuje ciśnienie oraz otarcia. Tarcie jest często używany do ogrzania stóp i pobudza krążenie. Ciśnienie jest często stosowany w masażu stóp za pomocą kciuki, pięścią lub kostki ręki. Ciśnienie działa na mięśnie napięte i obcisłe przynieść ulgę ścięgien i mięśni stopy.

Korzyści

Korzyści z masażu stóp są bardziej liczne niż różnych typów. Jedną z głównych korzyści jest poprawa krążenia. Masaż stóp pobudza krążenie krwi i przepływ limfy systemu, który pomaga nieść szkodliwych odpadów i toksyn z organizmu. Poprawa krążenia obniża także ciśnienie krwi.
Korzyści doświadczane przez każdego, kto doświadcza masaż stóp jest odpoczynek. Jest głównym technika łagodzi stres. Liczne badania medyczne pokazują, że zmniejszył się poziom stresu poprawić ogólną kondycję ciała i umysłu.

Czynniki ryzyka

Nie może być czynniki ryzyka związane z masażu stóp. Podstawowe reflex lub ciśnieniowe punkty na nogach odpowiadają innych częściach naszego ciała. Na przykład, niektóre obszary stóp, gdy masował, stymulowania narządów płciowych i może czasami powodować skurcze w żeńskiej. Jeśli daje masaż stóp do kobiety w ciąży, istnieją pewne obszary stóp trzeba być ostrożnym, aby nie masować, a może umieścić ją w pracy.
Masaż stymuluje układ krążenia, więc jeśli ktoś ma do czynienia z nadmiernego krwawienia z rany, nawet w innej części ciała niż ten jest masowane, należy zwrócić szczególną uwagę.

Expert Insight

Ze względu na wiele subtelnych szczegółów, które muszą być uwzględnione w momencie otrzymania masaż stóp, ważne jest, aby udać się do licencjonowanego masażysty. Nawet jeśli długo robić własne masaże stóp, należy najpierw skonsultować się z profesjonalnym i zwrócić uwagę na techniki masażu i rodzajów masażu.