Digidexo.com

Objawy Tennis Elbow

Łokieć tenisisty jest wspólna nazwa dla zapalenia nadkłykcia bocznego. To szkoda spowodowana przez nadużywania rękę i może być spowodowane przez różne działania, a nie tylko grać w tenisa. Ból jest zwykle zlokalizowany gdzie ścięgna mięśni przedramienia 'dołączyć do ciała na zewnątrz łokcia. Zgodnie z Mayo Clinic, to zazwyczaj robi się lepiej na własną rękę w ciągu sześciu miesięcy do dwóch lat. Jednak ból może rozprzestrzeniać się z tego miejsca do końca nadgarstka i ramienia. Over-the-counter leki przeciwbólowe łokieć tenisisty zazwyczaj czują się znacznie lepiej. Operacja jest rzadko.

Objawy

Objawy łokcia tenisisty to ból, kiedy wyprostować nadgarstka lub ból, który wędruje od łokcia do nadgarstka lub przedramienia. Ból może pogorszyć się w czasie i być szczególnie źle, kiedy chwycisz rzeczy takie jak klamki czy słoika. Jako część łokcia tenisisty, Twój przedramienia mogą być słabe lub może nie być w stanie utrzymać przedmioty codziennego użytku, takie jak kubek. Ból jest bardzo podobne do tego z łokcia golfisty tylko, że to na zewnątrz łokcia, a łokieć golfisty jest bolesne wewnątrz.

Rozważania

Objawy mogą pogorszyć, co powoduje potrzebę opieki medycznej. Skonsultować się z lekarzem, jeśli ból nie znika z leków przeciwbólowych, lodu lub odpoczynku. Jeśli, oprócz bólu i czułości, łokieć wygląda zdeformowane lub jest gorący i stan zapalny i jesteś przeżywa gorączkę, skonsultować się z lekarzem; zrobić to samo, jeśli nie można zginać ramię, jeśli uważasz, że masz złamaną kość.

Komplikacje

Jeśli zauważysz objawy łokieć tenisisty, ale ignorują je, mogą one prowadzić do powikłań. Może wystąpić przewlekłego bólu, co oznacza, że ​​nie znika w ciągu długiego okresu czasu. Ból wpłynie Państwu najbardziej podczas podnoszenia lub gospodarstwa obiektów. Jeśli używasz rękę zbyt wiele przed łokieć tenisisty został uzdrowiony, to może także prowadzić do przewlekłego bólu.

Leczenie

Leczeniu bolesnych objawów łokcia tenisisty biorąc over-the-counter lek przeciwbólowy. Lekarz z fizjoterapeuta może zalecić ćwiczenia na wzmocnienie mięśni. Należy również przeanalizować sposób korzystania łokieć i określić najlepszy sposób, aby zmniejszyć nacisk na staw. Ortezy może zmniejszyć naprężenia. Obejmuje to na sobie szelki lub pasy. Operacja jest zalecane tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zawiodły.

CENA

Ochrona, odpoczynek, lód, kompresji i elewacji są wezwani, gdy do czynienia z łokciem tenisisty. Chronić go przez nie go za pomocą tak dużo. Zatrzymać działania, które powodują łokieć tenisisty rozgorzeć. Połóż łokieć, ale nie całkowicie przestać go używać. Jeśli nosić szynę w nocy, może pomóc złagodzić objawy. Użyj zimnej pakiet lub rękawa uciskowego na łokciu, jeśli uraz spowodował obrzęk. Owinąć obszar z elastycznym bandażem lub folią i trzymać łokieć na wzniesieniu, powyżej poziomu serca, gdy jest to możliwe, aby zmniejszyć obrzęk.