Digidexo.com

Objawy częściowo zawalił Lung

Częściowo zgnieciony płuc wywołane, gdy powietrze wypełnia przestrzeń między ścianą jamy klatki piersiowej i płuc, powodując płuc upadku. Cięższy stan zgniecionym płuc jest spowodowany urazowym zdarzenia, takiego jak na uszkodzenia ściany klatki piersiowej lub otwór w płucach. Częściowo zapadnięte płuca, choć często pojawia się spontanicznie i bez ostrzeżenia.

Identyfikacja

Istnieją dwa typy płuca - w złożonym stanie naprężenia odmy, który cięższy wersja zgniecionym płuc; i proste odma lub częściowo zawalił płuc. W prosty lub spontanicznej odmy opłucnowej, ciśnienie spowodowane przez wprowadzenie powietrza pomiędzy klatki piersiowej i płuc, nie jest na tyle poważne, aby spowodować poważne uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego.

Przyczyny

Przyczyny częściowo zawalonych płuc może dotyczyć działalności lub stylu życia, który z czasem zniszczyć lub osłabić płuca. Dotyczy to ryzykownych zachowań, takich jak palenie papierosów lub używanie narkotyków i nadużywania. Może być również spowodowane przez innych poważnych rodzajów problemów oddechowych, zwłaszcza jeśli te problemy nie mają, w dłuższej perspektywie, prawidłowo leczone.

Objawy

Objawy częściowo zawalił płuc mogą obejmować: bóle w klatce piersiowej, poważne problemy z oddychaniem i kaszel. Każdy przeżywa jeden z tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Leczenie

W przeciwieństwie do bardziej ciężką postać zapadnięte płuco, częściowo zapadnięte płuco nie wymaga leczenia chirurgicznego. W rzeczywistości, w czasie, poprawia stan bez leczenia. Mimo to, należy skonsultować się z lekarzem w celu monitorowania postępów w stan płuc. Zawsze jest możliwość, że przedłużające się problemy mogą powoli prowadzić do poważniejszych problemów z układu sercowo-naczyniowego. W takich przypadkach leczenia chirurgicznego może być konieczne.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Istnieje bezpośrednie rzeczy można zrobić, aby zapobiec spontaniczne częściowo zapadnięte płuco. Może to obejmować wycinanie zachowań w stylu życia, które powodują go --- palenia i używania narkotyków --- i leczenie szukając innych niż związane z tym problemy z oddychaniem.