Digidexo.com

Jak uzdrowić Naciągnięty mięsień

Ciągnięte mięśnie mogą wystąpić w okresie wykonywania nadmiernego wysiłku, również w trakcie aktywności fizycznej lub absorbowania uderzenia z zewnętrznego źródła. Istnieją trzy stopnie rozerwanych mięśni i wyciągnął mięśni jest najmniej poważny z tej trójki. W większości przypadków wyciągnął mięśni dotyczy tak mało jak 5 procent całego mięśnia oraz powoduje minimalne straty zakresu ruchu o obszarze, wraz ze stopniem bólu. Akronim Ricer może przypominać kogoś z właściwego leczenia dla pociągnięty lub napięte mięśnie.

Instrukcje

Jak uzdrowić Naciągnięty mięsień

Bądź mięśni rannych. Kiedy okazuje się, że nie wyciągnął lub napięte mięśnie, stop angażowanie się w działalność, która spowodowała to przed wykonaniem bardziej poważne szkody. Trzymać poszkodowanego regionu jako jeszcze, jak możesz, znajdując wsparcie z procy lub ortezy w razie potrzeby. Odpoczynku mięśni spowalnia przepływ krwi do obszaru.

Ice mięśni. Epoka przyniesie obrzęk w dół, pomóc w bólu i zmniejszania krwawienia w mięśniach. Zastosuj lodu, tak szybko jak to możliwe po kontuzji mięśnia. Zastosowanie pokruszonego lodu, który został umieszczony w plastikowej torbie. Należy unikać umieszczania lodu bezpośrednio na skórę; zawiń go w tłumiony ręcznik pierwszy. Opuścić lód na Naciągnięty mięsień przez 20 minut. Czy to co 2 godziny, gdy jesteś przebudzony przez pierwsze 2 dni.

Kompresja mięśni. Zastosuj bandaż kompresji, który jest zarówno szeroka i elastyczna do obszaru poszkodowanej. Przyczyni się to do mięśni i pomoc w redukcji krwawienia w pobliżu mięśnia i zapalenia. Użyj wystarczająco duży bandaż kompresji więc obszar poniżej urazu i powyżej niej jest objęty, jak również.

Elevate mięśni rannych. Utrzymując obszar, który został ranny powyżej poziomu swojego serca można zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć ilość krwawienia.

Pobierz skierowanie do specjalisty, jeśli wyciągnął mięśni nie leczyć, czy też leczy się powoli i jest bardzo bolesne. Być może, że trzeba konkretne rodzaje fizykoterapii lepiej.

Omijać oddanie ciepła każdego rodzaju mięśnia na ciągniętych przez pierwsze 2 do 3 dni. Należy unikać korzystania z takich rzeczy jak lampy cieplne, kremy, sauny i masaże. Ciepła przyniesie tylko więcej obrzęk i ból w Naciągnięty mięsień.