Digidexo.com

Ćwiczenia w domu dla TMJ

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, bardziej znany jako TMJ, jest bolesna choroba stawów szczęki. Wiele rzeczy może powodować TMJ, od ponad wykorzystania szczęki podczas szlifowania zębów do napięcia mięśni. Jeśli cierpisz na ból TMJ, istnieje kilka ćwiczeń terapeutycznych, które mogą pomóc w zależności od rodzaju bólu.

Ćwiczenia otwarcia

Ćwiczenia otwarcia są zaprojektowane w celu wzmocnienia mięśni szczęki i wytrenowania szczękę do prawidłowego użytkowania. Na prostym odcinku otwarcia, powoli otworzyć i zamknąć szczęki 10 razy. Spróbować otwór pomocą, umieść dwa palce na swoich pierwszych dolnych zębów i delikatnie dociśnij, jak otworzyć szczękę. Na opór otwarcia, trzymać za rękę pod szczęką, a push up jak powoli otworzyć szczękę.

Ćwiczenia postawy

Czasami TMJ jest spowodowane przez sposób trzymania głowy. Poprzez korygowanie Ci postawy, można zmniejszyć napięcie na szczęki i złagodzić ból stawów skroniowo-żuchwowych. Chin fałdowanie, które mogą być wykonane w zestawach po 10 raz na godzinę, to jeden prosty i korzystny ruch. Innym jest na odcinku klatki piersiowej, w którym trzymasz swoje ramiona na boki, prostopadle do ciała z kolana zgięte pod kątem prostym, a palce skierowany pionowo w górę. Powoli unieś ramiona, przytrzymać przez 15 sekund, a następnie opuść ręce. Czy dwóch powtórzeń tego ćwiczenia trzy razy dziennie

Joga

Wiele przypadków TMJ są spowodowane przez stres. Zaciskając szczęki i zaostrzenie mięśni wywiera presję na nerwy i powoduje ból. Joga jest znana zmuszając ciało do relaksu i mięśnie rozewrzeć. Niektórzy pacjenci twierdzą, że TMJ joga pomogła złagodzić ich objawy. Staraj się siedzieć ze skrzyżowanymi nogami i otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe. Następnie zegnij głowę i szyję, aby przechylić na prawym ramieniu, a następnie lewym ramieniu. Wykonaj to ćwiczenie na dwie do trzech minut.