Digidexo.com

O naoczny migreny

Oczne migreny może wydawać bolesne, ale w wielu przypadkach są bardziej irytujące niż rozdzierający. Ocznego (dooczną) migrena, zwany także aura migreny lub migrena optyczna, przedstawia wizualne problemy związane z bólem głowy migrena bez bólu, który zazwyczaj towarzyszy te objawy. Podczas migreny oczne mogą zakłócać codziennego życia, są one na ogół traktowane niezależnie od innych warunków migreny.

Funkcja

Oczne migreny występują, gdy twój mózg reaguje w nietypowy sposób na bodźce. W tym przypadku, to nic, że bodźce wywołuje odpowiedź układu nerwowego. Na przykład, jeśli pojawią się migające światła lub pewnych substancji chemicznych w żywności lub leków, to twój mózg może reagować z oka migreny. Dopóki wpływ bodźca słabnie, mogą wystąpić różne dziwne i nieprzyjemne efekty wizualne, które czynią pracę i nawet spać niemożliwe.

Znaczenie

Migrena oczna zaburzenia neurologiczne wskazuje. Krótko mówiąc, coś powoduje twój mózg negatywnie reagować. Ocznej migreny mogą naśladować objawy odwarstwienia siatkówki, więc w przypadku wystąpienia migreny ocznej zawsze skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że bezbolesne "ból głowy" naprawdę jest przyczyną fajerwerków za swoimi oczami.

Efekty

Oczne migreny często pojawiają się bez bólu, na ogół kojarzony z migreną słowo. Jednakże, można zobaczyć migotanie, zygzaki metalowych przed swoimi oczami, mają martwe lub miga doświadczenia światła. Martwego pola mają tendencję do początku małe, potem rozwinąć, ze twoja wizja rozliczeń w centrum jako miejsce powiększa.

Ramy czasowe

Podczas gdy konwencjonalne migreny może trwać dni, migreny oczne mogą rozwiązać się w przestrzeni minutę lub mniej. Generalnie jednak cały odcinek weźmie 20 do 30 minut. Zaczniesz z małym martwym punkcie. Jak ślepa plamka powiększa, można zauważyć, zygzaki i gwiazdy ciągu martwym punkcie. Powoli, jak ślepa plamka nadal powiększyć, Twoja wizja będzie jasne od środka na zewnątrz.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Generalnie, migreny oczne nie wymaga leczenia, ponieważ są one bezbolesne i prawie niemożliwe, aby wpłynąć chwilą rozpoczęcia. Jednakże, jeśli wystąpią te kompromitujące epizody na bieżąco, trzeba będzie szukać pomocy, aby uniknąć narażania się podczas jazdy i potencjalnie pracy. Unikanie żywności, takich jak czekolady, skorupiaków, alkoholu i kofeiny pomaga kilka osób. Inni uważają, że medytacja i relaks pomóc im złagodzić napięcie, które może wywołać te ataki.

Ostrzeżenie

Tylko dlatego, migreny oczne nie są bolesne, nie oznacza, że ​​nie są one niebezpieczne. Twoja wizja będzie zagrożona podczas ocznej migreny, więc jeśli jedziesz lub obsługi maszyn, należy zatrzymać się pierwszych objawów zaburzenia widzenia. W przypadku wystąpienia migreny oczne z prawidłowości, a następnie rozważyć unikanie jazdy w porze dnia, kiedy Twoje wyzwalacze są najprawdopodobniej w dowodach.