Digidexo.com

Wprowadzenie Planowania Rodziny

Kiedy zacząć szukać możliwości w zakresie planowania rodziny, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie swoje wybory, a co może być najlepsze dla Ciebie. Gdy chcesz, aby odłożyć ciążę, sztuczne i naturalne metody planowania rodziny mogą pomóc zrobić. Ponadto, jeśli jesteś gotowy, aby zaplanować ciążę, ważne, że masz wiedzę, aby zmaksymalizować swoje szanse na poczęcie.

Korzystanie Sztuczne metody planowania rodziny

Jeśli chcą odłożyć ciążę, należy rozważyć użycie sztucznej metody kontroli urodzeń. Istnieje chirurgiczne, hormonalne i niehormonalne opcje, które pomogą Ci pozostać w kontroli odkładania ciąży. Opcje chirurgiczne - najbardziej skuteczne, zgodnie z Planned Parenthood - m.in. kobiet sterylizacji i wazektomii. W kobiecej sterylizacji, kobieta przechodzi operację, która zamyka stałe lub blokuje jajowody. Po rurki są zamknięte lub zablokowane, jaja nie mogą przejść do zapłodnienia. Wazektomii, z drugiej strony, to rozwiązanie dla mężczyzn. Podczas wazektomii, rury, które prowadzą plemników z prącia są zablokowane.

Opcje obejmują hormonalne pigułki antykoncepcyjnej, plaster, pierścień dopochwowy, implant, strzał lub wkładka wewnątrzmaciczna (IUD). Metody te wykorzystują kombinację hormonów w celu zapobiegania owulacji. Zagęścić też śluz szyjki macicy, aby pomóc w zablokowaniu spermy i utrzymywać go z połączenia komórki jajowej. Niektóre opcje, takie jak pigułki, należy przyjmować codziennie, aby być skuteczne; jednak IUD może trwać tak długo, jak 12 lat, zgodnie z Planned Parenthood. Koszty również zmieniać na tych metod.

Można również rozważyć użycie niehormonalne metody planowania rodziny, takie jak gąbki antykoncepcyjnej, szyjki macicy cap, prezerwatywy, przepony i środkiem plemnikobójczym. Te różnią się ceną, i opcje, takie jak prezerwatywy może zapewnić mniej skutków ubocznych niż opcji hormonalnych. Prezerwatywy również może zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą płciową. Gąbki i membrany blok plemników do wnętrza macicy, a także środki plemnikobójcze wykorzystuje membrany. U niektórych kobiet może wystąpić reakcja alergiczna na substancje chemiczne w środkiem plemnikobójczym. Planned Parenthood zaleca łączyć środki plemnikobójcze w innej formie niż hormonalnej antykoncepcji w celu zwiększenia jego skuteczności.

Korzystanie z metod planowania rodziny naturalnej

Jeśli jesteś zainteresowany po bardziej naturalne podejście do planowania rodziny, za pomocą metody opartej na świadomości płodności. Dla maksymalnej skuteczności, spróbuj metody objawowo-termicznej, jak John i Sheila Kippley, autorzy "Sztuka naturalnego planowania rodziny", że tylko dwie pary 100 doświadczy niespodzianka, gdy ciąża jest metoda praktykowana w pełnym zakresie. Aby użyć metody objawowo-termicznej, śledzić śluz szyjki macicy i podstawowej temperatury ciała. Śluzu i szyjki macicy zwiększa się w miarę zbliżania się rozciągliwy owulacji. Sprawdzić śluz wewnętrznie lub zewnętrznie na wargi sromowe. Ponadto, należy przyjąć temperaturę budzenia codziennie w tym samym czasie, jako wzrost progesteronu, który następuje po owulacji będzie podnieść podstawowej temperatury ciała około 0,4 stopni.

Planned Parenthood przyznaje również kilka innych form metod opartych na świadomości płodności może być pomocne. Metoda Kalendarz ma się wykres dziewięciu do 12 cykli, aby określić najkrótszy i najdłuższy cykl. Po uzyskaniu tej informacji, można wykonać prostą formułę ustalania, kiedy zaczyna swoje faza płodna.

Inną metodą jest metoda standardowe dni, który działa dobrze w przypadku kobiet, których długość cyklu nie jest krótszy niż 26 dni lub dłużej niż 32 dni. W tej metodzie, powstrzymać się od współżycia z dni siedem do 18. Metoda ta wykorzystuje ciąg kolorowych kulek, które pomaga śledzić dni płodne.

Osiągnięcie Ciąża

Kiedy będziesz gotowy, aby uzyskać ciążę, należy przerwać wszelkie formy hormonalnej lub nie hormonalnej antykoncepcji. Niektóre metody, takie jak strzał kontroli urodzeń, może spowodować wydłużenie do osiągnięcia ciąży. Metody oparte na świadomości płodności, jednak są całkowicie odwracalne. Wystarczy mieć stosunek podczas fazy płodnej. Ponadto, jeśli jesteś po metody objawowo-termicznej, uprawiać seks, gdy śluz szyjki macicy staje stretchier. Po kilku cyklach, należy również być w stanie znaleźć wzór dla szczytowego dnia lub dzień bezpośrednio przed swoim skoku temperatury.

Nawet w przypadku używania sztuczną metodę kontroli urodzeń, zanim postanowiłem spróbować wyobrazić sobie, wykresów objawy, takie jak śluzu szyjkowego oraz podstawowej temperatury ciała nadal będzie pomóc Ci osiągnąć ciąży. W Kippleys ostrzegają jednak, że to może potrwać cztery miesiące na fizyczne objawy płodności, aby powrócić do normalnego stanu po zakończeniu opcji hormonalnej, takie jak pigułki antykoncepcyjnej.