Digidexo.com

Przyczyny Ciężki okres

Ciężki okres, to taka, która wymaga, aby zmienić swoje produkty ochrony co godzinę do dwóch godzin, albo że wymaga użycia najcięższej ochrony możliwe, ale nadal gleby ubrania. Możesz także użyć podwójną ochronę, takich jak pad i tamponu, aby uzyskać najlepszą ochronę.

Wiele rzeczy może powodować ciężkie okresy, w tym zmiany hormonalne, problemy fizyczne, zmianę metod kontroli urodzeń i problemów fizycznych.

Zmiany hormonalne

Wahania hormonów może spowodować obfite krwawienie. Mogą one występować w różnych momentach, jak zaraz po ciąży i porodu lub gdy kobieta rozpoczyna przedostawać się menopauzy. Okołomenopauzalnym jest pierwszy etap menopauzy, i może rozpocząć kilka lat przed rozpoczęciem rzeczywista menopauzy.

Jeśli podejrzewasz, że Twój ciężkie krwawienie jest spowodowane okołomenopauzalnym, możesz porozmawiać z lekarzem o tym. Może on określić, czy jest to naprawdę powodują lub bardziej poważną chorobą, takich jak rak, istnieje.

Dysfunkcja jajników

Jajniki wytworzenia estrogenu i progesteronu, z których oba są konieczne do reprodukcji. Gdy jajniki nie funkcjonują prawidłowo, mogą produkować zbyt dużo lub zbyt mało tych hormonów, co może doprowadzić do ciężkiego krwawienia.

Personel medyczny może przepisać leki, takie jak pigułki kontroli urodzeń, aby zrównoważyć poziom hormonów. Powinno to spowodować silne krwawienie, by stać się bardziej normalny.

Włókniaki

Włókniaki są małe narośla znajdujące się w macicy. Są one zwykle łagodne, ale mogą powodować obrzęk brzucha i obfite krwawienie.

Leczenie włókniaki mogą obejmować rozszerzenie i łyżeczkowanie lub D & C, gdzie lekarz rozszerza lub rozciąga szyjkę i macicę, i używa specjalnego przyrządu, który przemieszcza i zeskrobać wyściółki macicy. Jeżeli mięśniaki są obecne, zostaną one wysłane do badania, aby upewnić się, że nie są nowotworowe.

Czasami, jednakże, macicy lub usunięcie macicy jest niezbędna do leczenia nowotworów zwłókniającego, zwłaszcza gdy ich produkcja bardzo duża. To jest poważna operacja, w wyniku czego nie będzie już w stanie rodzić dzieci. Personel medyczny powinien rozważyć to w ostateczności; chyba że masz pewność, że twoja rodzina jest pełna. To możesz być w stanie zażądać usunięcia macicy i jeśli lekarz zgadza i ubezpieczenie jest zatwierdzony, można to zrobić.

Polipy

Są również przyrosty, które są zwykle łagodne, ale pojawiają się na macicy. Następstwem tego może być obfite krwawienie, a także, jak to jest nabłonek macicy, która jest wylana podczas menstruacji. Są najprawdopodobniej wynikiem poziom hormonów jest zbyt wysoka. Mogą one zostać usunięte lub lekarz może przepisać leki, aby kontrolować poziom hormonów.

Zatrzymanie lub przełączania kontroli urodzeń

Zatrzymanie pigułki antykoncepcyjnej lub nawet przełączenie do innej dawce może powodować obfite krwawienia, ponieważ twoje ciało dostosowuje się do zmian w syntetycznych hormonów, które są w pigułce. Gdy ciało jest dostosowane, krwawienie powinno stać się bardziej normalny.