Digidexo.com

Wiele Rodzaje i objawy rozsiane

Stwardnienie rozsiane jest uważane za choroby autoimmunologiczne, co oznacza, że ​​korpus atakuje własne tkanki. MS jest przewlekłą chorobą, która nieodwracalne atakuje ośrodkowy układ nerwowy. Ośrodkowego układu nerwowego obejmuje mózg, rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe. Objawy mogą obejmować drętwienie kończyn, paraliż i utrata wzroku. Istnieją cztery możliwe do zidentyfikowania kursy stwardnienie rozsiane, według Narodowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego,.

Rzutowo-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego

Około 85 procent osób z MS są początkowo zdiagnozowane tego rodzaju zaburzeń. Funkcja neurologiczny pacjenta pogarsza się w czasie ataków nawracającym. Między zaostrzeń, czyjeś MS wydaje się iść do umorzenia, w czasie których choroba nie postępuje. Na tym etapie pacjenci doświadczają różnych objawów neurologicznych, w tym zaburzeniami widzenia i osłabienie mięśni. Między zaostrzeniami, osoba może faktycznie iść do umorzenia, w pełni lub częściowo odzyskać. Okresy remisji mogą trwać od jednego dnia, kilka tygodni lub nawet miesięcy.

MS progresywne podstawowej

Osoby z tego typu MS wystąpić postępujące pogorszenie objawów bez widocznych okres remisji. Każdy człowiek ma zły stan zdrowia w różnym tempie rozwoju. Tylko około 10 procent tych zdiagnozowano MS są pierwszorzędowe progresywnego. W tym oczywiście zdrowia pacjenta zacznie stopniowo spadać. Pojawi się więcej objawów, jak utrata czucia w kończynach, umiarkowanych do ciężkich wstrząsów i problemów koordynacji mowy. Nie będzie okresy remisji dla osób w tym etapie MS.

MS progresywne wtórnego

Mniej osób faktycznie rozwija tę formę SM. Charakteryzuje się pierwszy jest objawem rzutowo-zwalniającym SM, a następnie porusza się na tym nasilenia choroby, postępujący. Pacjenci nadal okresy samopoczucia, ale w przeciwieństwie do nawrotów zwalniającej, nie odzyska i choroba staje się coraz bardziej szkodliwe. Szacowane 25 procent pacjentów w tym etapie będą musieli korzystać z wózka inwalidzkiego, zgodnie Wszystko o SM, strony internetowej przez osoby z SM. Przed najnowsza generacja leków na SM stały się dostępne, 50 procent osób z nawrotów-nawracającą postacią MS opracowany do tego poziomu MS w ciągu 10 lat.

Progressive-nawracającym MS

Ten typ SM jest najbardziej rzadkie działania wyłącznie do 5 procent tych rozpoznane. Osoby te nasilają stopniowo od początku choroby. Mają bardzo pozorne ataki i malejącej funkcji neurologicznych. Nie odzyskać po zaostrzenia. Najwięcej wyłączanie objawy choroby będą manifestować w tym oczywiście i nastąpi stały tor pogorszenia objawów. W pobliżu paraliż, zmarnowane mięśnie i dysfunkcja pęcherza moczowego i jelit Niezbyt często objawy nie są dla pacjentów.

Diagnoza

Stwardnienie rozsiane wygląda inaczej w każdej osobie. Czasami lekarz nie może szybko zidentyfikować przebieg MS osoba. Więcej kobiet zdiagnozowano stwardnienie rozsiane niż mężczyźni. Może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej jest strajk w wiekiem 20 do 40, zgodnie z Mayo Clinic.