Digidexo.com

Ćwiczenia szyi rozszerzeń

Sztywność i ból szyi jest częstym problemem dla wielu ludzi. Najbardziej skutecznym sposobem leczenia tego problemu jest wykonywanie ćwiczeń rozszerzających szyi. Niektórzy ludzie mogą wymagać dodatkowej pomocy, takich jak leki. Jednak lek jest zwykle stosowany w połączeniu z ćwiczeń rozciągających, i zawsze należy spróbować ćwiczeń przez dłuższy okres czasu, zanim uciekania się do innych metod leczenia.

Zgięcie szyi

Patrz przed siebie. Opuść podbródek w kierunku klatki piersiowej, aż poczujesz napięcie w karku. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Unieś podbródek w kierunku sufitu, aż poczujesz napięcie w przedniej części szyi, i sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Powtórz to ćwiczenie trzy do pięciu razy

Obrót na szyję

To ćwiczenie może być wykonywane z pozycji siedzącej lub stojącej. Start patrząc prosto przed siebie. Odwróć głowę na bok, aż poczujesz napięcie po przeciwnej stronie szyi i sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej i odwracasz głowę w przeciwnym kierunku na pięć do 10 sekund. Powtórz tę ćwiczenia rozciągające trzy do pięciu razy.

Zgięcie boczne szyi

Wykonaj flexions boczne szyi, siedząc lub stojąc, patrząc prosto przed siebie. Przynieś jeden bok głowy w kierunku barku, aż poczujesz, że rozciągają się po przeciwnej stronie. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Teraz wróć do pozycji wyjściowej i przynieść drugą stronę głowy w dół do przeciwległego barku, aż poczujesz napięcie. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Powtórz tę ćwiczenia rozciągające trzy do pięciu razy.

Podbródek Tuck

Uruchom Tuck podbródek, patrząc prosto przed siebie. Wyciągnij głowę do tyłu i nieco w dół podbródek, trzymając głowę prosto podczas całego ćwiczenia. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie trzy do pięciu razy.