Digidexo.com

Jak dbać o wyciągnął mięśni nóg

Szczepy mięśni lub ciągnięcia mięśni mogą być bardzo bolesne. Naciągnięty mięsień noga może chodzenie trudne. Naciągnięty mięsień się dzieje, kiedy mięśnie są zbyt rozciągnięte w jakiś sposób. Termin medyczny dla Naciągnięty mięsień jest szczep. Szczep może po prostu składać się z mięśni są napięte, a być może nawet rozdarcie samego cięgna. Szczep może być skutecznie leczona z ibuprofenu i zmiennego lodem i wpływ ciepła na mięśnie.

Instrukcje

Przestań robić aktywność, która spowodowała obciążenie mięśni nóg. Jest wielce prawdopodobne, będziesz wiedzieć, że wyciągnął mięśni; będzie czułość i ostry ból, gdy stosuje rannych mięśni.

Podać okład z lodu na mięśnie dotkniętego w ciągu pierwszych 24 godzin od urazu. Użyj kostki lodu owinięte w myjki, jeśli nie masz okład z lodu. Trzymając lodu na mięśnie w odstępach pięciominutowych przez 20 minut. Poczekaj 30 minut i stosować lód ponownie. Po upływie 24 godzin można przystąpić do przełączania między lodem i elementu grzejnego, które powinny zostać użyte przez 20 minut, a następnie zatrzymany przez 30 minut, a następnie lodem w ciągu 20 minut.

przejąć recepty ibuprofen co cztery do sześciu godzin. Normalna dawka wynosi 2 tabletki na dawki. Lek ten jest niesteroidowym i zmniejszyć zapalenie i ból.

Połóż nogi w ciągu trzech dni, chodzenie i zginanie w jak najmniejszym stopniu. Chodzi o to, aby umożliwić mięśni leczyć tak, że można zakładać normalne działania. Szczep będzie leczyć znacznie szybciej, pozwalając jej spocząć na wczesnym etapie kontuzji.

Delikatnie rozciągnąć mięśnie w nodze, gdy zaczyna czuć się lepiej po kilku dniach. Usiądź na podłodze, nogi lekko rozstawione, i dotknąć palcami jedną nogę w czasie, trzymając odcinek na kilka sekund. Rozciąganie mięśni utrzymuje przepływ krwi i pomaga w procesie gojenia.

Wskazówki

  • Leczenie wody może być bardzo skuteczny w procesie gojenia. W basenie lub wannie z hydromasażem, rozciągnięcia mięśni stojąc i powoli przenieść poszkodowaną nogę iz powrotem.
  • Kontynuując tę ​​samą aktywność, która spowodowała naprężenia w pierwszej kolejności, podczas gdy leczenie mięśni może prowadzić do bardziej poważnych stanów z większymi uszkodzeniami mięśniowych. Nie stosuje się ciepło do mięśni w ciągu pierwszych 24 godzin od urazu w ciepła może spowodować dalsze obrzęk. Jeśli wyciągnął mięśni nóg nie czuje się lepiej po trzech dniach, lub gorsze, skonsultować się z lekarzem. To może być bardziej poważna choroba, takie jak łza mięśni.