Digidexo.com

Objawy MS pęcherza

Osób ze stwardnieniem rozsianym lub MS, często łatwiej jest mówić o uczuciach, jakich doświadczają one w swoich kończyn, a nawet ich niezdolność do poruszania przydatki się tak jak kiedyś, niż w celu omówienia efektów członkowskiego co do narządów wewnętrznych, takich jak pęcherz. Choć jest to delikatny temat, nie ma powodu, aby informacja o życie członkowskiego co do pęcherza powinny być ignorowane. Niewiele informacji może przejść długą drogę w kierunku zrozumienie choroby i łatwiej dyskutować nieprzyjemnych objawów z lekarzem i rodziną.

Mechanika

MS jest przewlekłą chorobą wywoływaną przez układ odpornościowy atakuje drogi nerwowe ciała. Nerwy są zasadniczo przewody impulsów elektrycznych impulsów, których integralność chroniona jest przez białka osłonki izolacyjnych zwanych mieliny. Jak guma wokół przewodu elektrycznego zapobiega szorty w urządzeniach elektronicznych, mieliny uniemożliwia wiadomości z zwarcie podczas podróży wzdłuż dróg nerwowych. MS pogarszają te mielinowe powłok, dzięki kontroli pęcherza trudne.

Rodzaje dysfunkcji

Istnieją dwa rodzaje zaburzeń czynności pęcherza moczowego związanego ze MS: niemożność oddawania moczu i wyciekania moczu.

Przepływ moczu jest sterowany przez zwieracz w pęcherzu; w zasadzie drzwi składające się z mięśni, które relaksuje, aby otworzyć i zamknąć umowy. Niezdolność do oddawania moczu oznacza, że ​​nawet jeśli osoba czuje, że jego pęcherz jest pełny, impuls neuronowa mówi otwarcie mięśni jest przerwany i nigdy nie dociera do moczu zwieracz, a "drzwi" pozostaje zamknięty.

Wyciek moczu jest przeciwieństwem niemożności otwarcia moczu zwieracz; W niektórych przypadkach, zwieracz pozostawała przynajmniej częściowo otwarte, powodując mimowolne przecieków.

Manifestacje

Zaburzenia czynności pęcherza moczowego może objawiać się cztery podstawowe sposoby: niezdecydowanie oddawania moczu, nagłe pilną potrzebę oddawania moczu, częste oddawanie moczu, a "moczu," opóźnienia lub niemożność oddawania moczu po początkowym uczuciem potrzeby oddania moczu. Wszystkie cztery objawy mogą prowadzić do infekcji dróg moczowych (UTI), które zaostrza objawy pęcherza z państw członkowskich za.

Leczenie

Często zalecane są leki, takie jak przeciwskurczowe do kontroli problemów z otworem zwieracza, leki, które sprzyjają większy przepływ moczu lub leki, które zmniejszają przepływ moczu.

W niektórych przypadkach, cewnikowanie (wprowadzenie niewielkiej elastycznej rurki, do dróg oddechowych) jest rozwiązaniem. W niektórych skrajnych przypadkach, zabieg chirurgiczny może być wykonane do wszczepienia urządzenia elektrycznego na nerwy w małych pleców do regulacji impulsy wysyłane do pęcherza

Leczenie zachowanie

Głównie, dysfunkcje pęcherza może być kontrolowany poprzez zmiany w zachowaniu. Na przykład, ograniczenie używek, takich jak kofeina może pomóc w zmniejszeniu wystąpienia zaburzeń czynności pęcherza moczowego. Ponadto, szkolenie się oddawać mocz w regularnych odstępach czasu, a także regulowanie ilości płynu podjętej może pomóc złagodzić wiele objawów MS pęcherza.